بیشتر بایستید تا بیشتر زنده بمانید

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/09/09
person.webp 4724
heart.webp 0

بیشتر بایستید تا بیشتر زنده بمانید


تیمی از محققان بریتانیایی یک تحقیق غیرمعمول را انجام داده و در آن تاثیر ایستادن را نسبت به نشستن روی گروهی کوچک از آدم‌ها مورد مطالعه قرار داده‌اند. تیم دکتر جان باکلی و محققان دانشگاه چستر از ده نفر که در یک بنگاه معاملات ملکی کار می‌کردند خواستند برای انجام بعضی کارهایشان، سه ساعت در روز بایستند. از همه داوطلبان خواسته شد دستگاهی به خود وصل کنند که میزان تحرک آنها را اندازه‌گیری می‌کند. آنها همچنین دستگاه‌هایی برای سنجش ضربان قلب و فشار خون در طول شب و روز به خود وصل کردند. کسانی که داوطلب این آزمایش شدند در ابتدا واکنش‌های متفاوتی داشتند. مطمئن نبودند بتوانند سه ساعت ایستادن را در طول روز تحمل کنند. نگران کمر درد بودند و فکر می‌کردند ممکن است کفش پایشان را اذیت کند یا خسته شوند. ولی به هر حال تا آخر در این تحقیق ماندند. اما چرا نشستن تا این اندازه برای ما مضر است؟ مهمترین دلیل این است که نشستن طولانی شیوه برخورد بدن و سیستم گوارش ما را با قندها تغییر می‌دهد. یک تحقیق مشابه روی راننده‌های اتوبوس انجام شد. این تحقیق که در نشریه لانست چاپ شده بود نشان می‌داد مسوولان جمع‌آوری بلیط اتوبوس‌ها که ایستاده کار می‌کردند نسبت به رانندگان اتوبوس که نشسته رانندگی می‌کردند، پنجاه درصد کمتر در معرض خطر بیماری قلبی بودند.

محققان دانشگاه چستر اطلاعاتشان را در روزهایی که داوطلبان ایستاده بودند با روزهایی که آنها همه وقت نشسته بودند مقایسه کردند. وقتی که به نتایج دقت کردند تفاوت‌ها واقعا چشمگیر بود. همانطور که این محققان پیش‌بینی کرده بودند، میزان گلوکز خون بعد از خوردن یک غذا در روزهایی که این افراد سه ساعت ایستاده بودند خیلی زودتر به حالت طبیعی برگشته بود. یک خانم که آرتروز یا ورم مفاصل داشت، متوجه شد که ایستادن علائم بیماری‌اش را کاهش داده است. همچنین دستگاه سنجش ضربان قلب نشان می‌داد که آنها نسبت به حالت نشسته کالری بیشتری مصرف می‌کنند. دکتر جان باکلی می‌گوید که میزان ضربان قلب ده بار در دقیقه بیشتر بوده و این یعنی بدن هفت دهم کالری در دقیقه بیشتر سوزانده است. دکتر باکلی می‌گوید ممکن است این به نظر زیاد نیاید. اما معنایش سوزاندن پنجاه کالری بیشتر در روز است و اگر سه ساعت در روز و پنج روز در هفته بایستید، 750 کالری بیشتر از مواقع نشسته سوزانده‌اید. در طول یکسال شما سی هزار کالری بیشتر سوزانده‌اید و این به معنای سوزاندن بیش از سه کیلو و ششصد گرم چربی در سال است. تحقیق دانشگاه چستر می‌گوید روزی سه ساعت ایستادن در یکسال مثل شرکت در ده ماراتن است. همه ما نمی‌توانیم در حالیکه ایستاده‌ایم کار کنیم ولی دانشمندان معتقدند حتی کارهای ساده‌ای مثل صحبت با تلفن در حالت ایستاده یا رفتن پیش همکاری برای صحبت به جای نشستن و فرستادن یک ایمیل و ساده‌تر از همه اینها بالا رفتن از پله می‌تواند کمک کننده باشد.

 

منبع :سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top