چند ورزش خنده‌دار !

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1390/11/15
person.webp 6593
heart.webp 0

سه ورزش زیر شاید به نظرتان خنده‌دار بیاید ولی باور کنید که هر سه موردش در خدمت تناسب اندام شماست

۱) بلند کردن سبد رخت چرک‌ها:
سبد را در دست گرفته و بالای سر ببرید و همان‌جا آن را بالا و پایین بیاورید. برای هر بالا بردن حداقل سه تکرار انجام دهید. اگر وزن آن برایتان خیلی سنگین است، می‌توانید کمی ‌از لباس‌های درون آن را بیرون بیاورید. این ورزش روی عضلات سرشانه، بازو و زیر بغل کار می‌کند. این حرکت را به صورتی دیگر هم می‌توانید انجام دهید و آن این است که روی زمین دراز بکشید و سبد را از روی سینه بالا و پایین کنید.


۲) تماشای تلویزیون:
اگر عادت دارید همیشه جلوی تلویزیون بنشینید و حتی غذاهایتان را هم جلوی تلویزیون میل می‌کنید، این تمرین برای شما مفید است. حین تماشای تلویزیون می‌توانید با استفاده از وزنه‌های دو تا پنج کیلویی حرکت جلو بازو انجام دهید. وقتی پیام‌های بازرگانی شروع می‌شود، از جایتان بلند شوید تا کمی‌تمرین شدتی انجام دهید. چند تا بشین پاشو انجام دهید، شنا بزنید، دراز نشست بروید و بالاخره ضربان قلب‌تان را بالا ببرید. وقتی برنامه دوباره شروع شد، به سراغ تمرین سبک نشسته‌تان (برای مثال، جلو بازو) بروید. این چرخه را در طول تماشای تلویزیون ادامه دهید.


۳) دراز نشست ترکیبی:
اگر در درازنشست با درد گردن مشکل دارید، برای شما دستگاه‌های درازنشست نشسته بهتر است چون به گردن شما آسیبی نمی‌رساند. اگر درازنشست را درست انجام دهید، عضلات گردن‌تان نباید کشیده شود. به همین دلیل بهتر است آرام آرام شروع کنید. پس برای بالا آمدن تا پنج بشمرید و برای پایین رفتن هم همین‌طور. پنج بار تکرار را با همین شیوه انجام دهید. با همین تعداد تکرارهای کم هم سوزش را در عضلات شکم‌تان احساس خواهید کرد. سپس سه ست ۱۵ تکراره با سرعت متوسط درازنشست بزنید. بعد از اتمام درازنشست معمولی، درازنشست چرخشی را برای هر طرف انجام دهید، به این صورت که وقتی بالا می‌آیید، آرنج هر دست (برای مثال، اگر برای سمت راست درازنشست می‌زنید، آرنج دست راست) به زانوی مخالف خود بخورد.

 

 

منبع: ویستا (آکاایران)

 

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top