حرکت صندلی کاپیتان

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1390/11/11
person.webp 8808
heart.webp 0

حرکت صندلی کاپیتان

در ورزش صندلی كاپیتان، عضلات خم كننده لگن اولین و مهمترین عضلاتی هستند كه فعال می‌شوند و پاها را بالا نگه می‌دارند. اما عضلات شكمی ‌نیز در این ورزش منقبض می‌شوند. طی انجام این نرمش، عضله مستقیم شكم بدون اینكه حركتی انجام دهد منقبض می‌شود و كمك می‌كند كه لگن بچرخد و در نقطه ای ثابت نگه داشته شود. هنگامی‌كه پاها را در مقابل سینه بالا می‌آورید،  عضله مستقیم شكمی‌ بیشترین انقباض را برای بالا نگه داشتن لگن متحمل می‌شود. این ورزش معمولا با زانوهای خم شده انجام می‌شود. اگر نرمش صندلی كاپیتان با پاهای مستقیم انجام شود فشار بسیار زیادی را به مهره های كمری وارد می‌كند و بنابراین انجام آن تنها در ورزشكاران بسیار حرفه‌ای توصیه می‌شود.

 

 

منبع : گروه سلامت سیمرغ

 

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top