ارتباط کمربند تنگ و سرطان گلو!؟

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/07/17
person.webp 4182
heart.webp 0

ارتباط کمربند تنگ و سرطان گلو!؟

 

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که پوشیدن کمربند تنگ به ویژه برای افراد دارای اضافه وزن می تواند خطر ابتلا به سرطان گلو را افزایش دهد. کارشناسان اسکاتلندی مدعی شدند که محدود کردن کمر به ویژه برای افراد دارای اضافه وزن موجب می شود که اسید معده بالا رفته و وارد مری شود، این امر می تواند خطر ابتلا به سرطان حلق و گلو را افزایش دهد.

پزشکان دانشگاه های «گلاسکو» و «استرثکلاید» با 24 داوطلب سالم که هیچ سابقه ریفلاکس اسید نداشتند تحقیقات خود را انجام دادند. نیمی از این داوطلبان دارای اندازه کمر عادی و نیم دیگر دارای اضافه وزن بودند. از این افراد خواسته شد که دستگاه بررسی کننده که برای هدف خاص این تحقیق طراحی شده بود را فرو بدهند تا قبل و پس از هر وعده غذایی که داوطلب مصرف می کند، برخی شاخص ها را اندازه گیری نماید. این اندازه گیری ها همچنین هنگامی که داوطلب کمربند تنگ پوشیده بود و زمانی که بدون کمربند بود نیز صورت گرفت.

محققان به این نتیجه رسیدند که داوطلبان سلامت که یک کمربند تنگ می پوشند و اضافه وزن دارند دچار ریفلاکس اسید معده می شوند. «کنت مک کول» از موسسه علوم پزشکی و قلبی عروقی به عنوان محقق اصلی این تحقیق اظهار کرد: پوشیدن کمربند تنگ به ویژه برای افراد دارای اضافه وزن کششی بین دریچه معده و مری ایجاد می کند. این امر موجب می شود اسید معده بالا رفته و به مری برسد. وی افزود: برخلاف معده که توانایی تحمل این اسید را دارد، مری با ورود این اسید دچار آسیب می شود، این امر سوزشی ایجاد کرده و احتمال ابتلا به سرطان گلو را افزایش می دهد.

 

منبع : سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top