رابطه بین قدم زدن و کاهش سرطان سینه

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/07/14
person.webp 5008
heart.webp 0

رابطه بین قدم زدن و کاهش سرطان سینه

 

مطالعات جدید نشان می‌دهد زنان سالخورده‌ای که بطور منظم و روزانه پیاده روی می‌کنند، در مقایسه با زنانی که فعالیت اندکی دارند، کمتر در معرض خطر سرطان سینه قرار دارند. محققان انجمن سرطان آمریکا (ACS) دریافته‌اند زنان یائسه‌ای که در روز دست کم یک ساعت پیاده روی می‌کنند در مقایسه با سایر زنانی که به طور منظم پیاده روی نمی‌کنند، 14 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند ضمن اینکه فعالیتهای شدیدتر و بیشتر نیز این خطر را بیش از پیش کاهش می‌دهد. «آلپا پاتل» سرپرست این تحقیق در انجمن سرطان آمریکا می‌گوید: قسمت جالب توجه این کشف این است که برای کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه نیازی نیست که حتما یک دونده ماراتن باشید. بلکه تنها روزی یک ساعت پیاده روی تاثیر جدی بر کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، «پاتل» که نتایج این مطالعه را در نشریه Cancer Epidemiology, Biomarks and prevention انجمن سرطان آمریکا منتشر کرده افزود: ده‌ها مطالعه تاکنون درباره ارتباط بین فعالیتهای بدنی و سرطان سینه منتشر شده‌اند اما همچنان سوالات بسیاری را بدون پاسخ باقی گذاشته‌اند. وی در ادامه گفت: پیاده روی و انجام فعالیتهای شدید جسمانی سبب کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه حتی در زنان چاق و زنانی که هورمون درمانی می‌کنند نیز می‌شود.

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top