این افراد 15 سال زودتر سرطان می گیرند

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/07/07
person.webp 5179
heart.webp 0

این افراد 15 سال زودتر سرطان می گیرند

 

رییس انجمن پزشکان متخصص داخلی با اشاره به این که ابتلا به سرطان در افراد سیگاری، 15 سال زودتر از سایر افراد بروز می‌کند، گفت: والدین باید بیشتر مراقب جوانان، خصوصا در سنین دبیرستان باشند. برخلاف تصور نادرست عامه مردم عوارض استفاده از قلیان به مراتب خطرناک‌تر از سیگار است. دکتر ایرج خسرونیا ، با بیان این که سرطان سومین علت مرگ و میر در کشور است، گفت: سالیانه 30 هزار نفر از مردم کشور جان خود را در اثر ابتلا به سرطان از دست می دهند. وی گفت: سرطان معده، شایع ترین سرطان در مردان و سرطان پستان شایع ترین انواع سرطان ها در زنان است. خسرونیا همچنین افزود: سرطان مثانه در مردان دومین سرطان و سرطان روده بزرگ دومین سرطان شایع در زنان می باشد.

رییس انجمن پزشکان متخصص داخلی با تاکید بر اینکه بعضی از انواع سرطان ها مانند لنفوم به علت ضعف سیستم ایمنی بروز می کند، گفت: عوامل ژنتیکی، داروها، عفونت ها، شرایط شغلی مانند کشاورزی و ارتباط با سموم، عوامل تغذیه ای و شیوه زندگی، اشعه به ویژه اشعه ماوراء بنفش در شیوع سرطان ها خصوصا سرطان لنفوم دخیل هستند. وی با اشاره به بررسی های انجام شده سالیان اخیر در کشور گفت: اعتیاد به دخانیات و انواع مواد مخدر از علل اصلی ایجاد سرطان در کشور است. دکتر خسرونیا خاطرنشان کرد: ابتلا به سرطان در افراد سیگاری، 15 سال زودتر از سایرین بروز می کند، این خطر برای اطرافیان فرد سیگاری نیز بیشتر است.

رییس انجمن پزشکان متخصص داخلی با تاکید براین که 85 درصد دود سیگار موجود در محیط های سربسته به علت سوختن ته سیگار است، یادآور شد: براساس آمار انجمن سرطان ایران، 85 درصد از مرگ های ناشی از سرطان ریه به علت استعمال دخانیات است. همچنین 90 درصد موارد ابتلا به سرطان های حفره دهان مانند سرطان زبان و لب به علت استعمال مواد دخانی اعم از جویدنی و استنشاقی است. وی گفت: اعتیاد به مواد مخدر عامل بروز 50 درصدی سرطان های مثانه در مردان و ابتلای 30 درصدی به این سرطان در زنان است. خسرونیا با اشاره به آمار روزافزون مصرف کنندگان مواد دخانی مانند سیگار و قلیان به ویژه در جوانان گفت: در سال های آتی خطر افزایش روند شیوع سرطان در کشور بیش از پیش است، لذا والدین باید بیشتر مراقب جوانان، خصوصا در سنین دبیرستانی باشند. برخلاف تصور نادرست عامه مردم، عوارض استفاده از قلیان به مراتب خطرناک تر از سیگار است. 

 

منبع : سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

علی جورابباف

0
0
1392/07/15

با سلام وتشکر اینجانب ۶۱سال سن دارم دررا بطه با صدمات سیگار مطلب زیاد خواندهام دوستان سیگاری خواهش میکنم این مقاله را حتما بخوانید بسیار مفید است شاید بتوانیم با همدلد با هم ازاین شر بزرگ راحت شویم درضمن اینجانب چند روزی است باسایت شما آشنا شده ام موفق باشید مطالب عالی وآموزشی وسرگرم کننده برای همین داستان متنوع بودن خسته نباشید باتشکرکر

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top