استراحت مطلق هنگام کمردرد ممنوع

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/06/31
person.webp 5449
heart.webp 0

استراحت مطلق هنگام کمردرد ممنوع

فوق تخصص روماتولوژی درمان درد کمر را در مرحله حاد، شامل استراحت کوتاه و استفاده از داروهای ضد التهاب و شُل‌کننده عضلات دانست و گفت: به هیچ عنوان استراحت مطلق پیشنهاد نمی‌شود چرا که افراد در بازگشت به زندگی دچار مشکل می‌شوند. احمدرضا جمشیدی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: مهمترین علامت دیسک کمر، همان کمردرد است؛ به صورتی که فرد حتی زمان شروع درد را به یاد می‌آورد و این درد به دنبال یک فعالیت سنگین پدیدار می‌شود. فوق تخصص روماتولوژی گفت: اگر درد در افرادی که کمردرد پیدا می‌کنند همراه با انتشار به اندام تحتانی باشد، درگیری سیاتیک است.

استاد و رئیس مرکز تحقیقات روماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: اگر کمردرد بدون انتشار درد به اندام تحتانی باشد، کمردرد حاد موضعی است. جمشیدی افزود: در صورت ابتلای فرد به کمردرد، فرد ناخودآگاه کمرش را به طرفی خم می‌کند که دردش کمتر شود و دستش را نیز روی قسمتی می‌گذارد که درد از آنجا شروع شده که به این حالت، وضعیت ضد درد می‌گویند. فوق تخصص روماتولوژی تصریح کرد: سیاتیک درگیر شده می‌تواند به دو صورت بروز پیدا کند، بدین ترتیب که اگر درد از کنار خارجی پا به خلف پا و بعد به انگشت اول ختم شود، سیاتیک ریشه پنجم است و اگر ریشه اول از کنار خارجی پا به خلف پا و بعد به انگشت کوچک پا منتهی شود، درگیری دیسک همراه با سیاتیک ریشه اول است.

جمشیدی، درمان درد کمر و سیاتیک و دیسک را در مرحله حاد، استراحت کوتاه و استفاده از داروهای ضد التهاب و شُل‌کننده عضلات دانست و افزود: امروزه به هیچ عنوان استراحت مطلق پیشنهاد نمی‌شود. فوق تخصص روماتولوژی در پاسخ به پرسش فارس‌، درباره علل توصیه نکردن به استراحت مطلق گفت: اگر فرد استراحت مطلق داشته باشد خیلی دیر به زندگی عادی برمی‌گردد و در بازگشت به زندگی دچار مشکل می‌شود. جمشیدی افزود:‌ بسته به شدت درگیری، 48 ساعت تا 15 روز استراحت به افراد پیشنهاد می‌شود؛ البته بیماران توجه داشته باشند که باید به فواصل کوتاه در طول روز راه بروند و این راه رفتن در مجموع یک تا 2 ساعت شود تا بتوانند به راحتی به زندگی عادی و کاری خود باز گردند. فوق تخصص روماتولوژی به این دسته از بیماران پیشنهاد کرد: از خم شدن بپرهیزند؛ بار سنگین حمل نکنند و از انجام هر حرکتی که باعث تشدید درد می‌شود اجتناب ورزند.

 

منبع : سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top