غذاهای ادویه‌دار و خیلی داغ باعث سکسکه می‌شوند

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/06/14
person.webp 4658
heart.webp 0

غذاهای ادویه‌دار و خیلی داغ باعث سکسکه می‌شوند

 

مهتاب ربانی اناری در گفت‌وگو با فارس گفت: مصرف غذاهای خیلی داغ، ادویه‌‌دار و استنشاق دودهای سمی می‌توانند باعث سکسکه شوند. وی اظهار داشت: سکسکه یک نوع انقباض دیافراگم است که عموماً مکانیسم مرکزی محیطی دارد. علت مشخصی برای سکسکه وجود ندارد اما آن چیزی که در بحث سکسکه مهم است طول کشیدن سکسکه است. در نوزادان و شیرخواران سکسکه بیشتر شایع است که نشان دهنده مشکل خاصی نیست.

ربانی اناری ادامه داد: بعضی اعمال جراحی بر روی شکم و وجود عفونت در ناحیه قفسه سینه مثل ذات‌الریه می‌توانند باعث تحریک عصبی شده و به انقباض دیافراگم و سکسکه منجر شوند. وی خوردن یک لیوان آب سرد یا نگه داشتن نفس برای برطرف کردن سکسکه را باور عامه دانست و افزود: این روش‌ها، دلائل‌ علمی ثابت شده ندارند و پزشک معالج می‌تواند بسته به علت زمینه‌ای بروز سکسکه، درمان خاص آن را تجویز کند. وی ادامه داد: اگر سکسکه چند روز طول کشید باید نگران بود؛ شاید ناشی از تومورهای مغزی باشد.

 

منبع : سلامت نیوز

 

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top