در ماه رمضان 4 وعده غذا بخورید!

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/04/22
person.webp 4212
heart.webp 0

در ماه رمضان 4 وعده غذا بخورید!

 

در حالت عادی در طول روز 3 وعده غذایی داریم اما چرا برخی از مختصصان تغذیه ،4 وعده غذایی را در ماه رمضان توصیه كرده اند كه پاسخ این سؤال را در این گزارش بخوانید. سوسن پارسای متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: بهترین كار در طول ماه مبارك رمضان باز كردن روزه با یك افطار كوچك به عنوان مثال: م شیر و خرما و سپس با 10 دقیقه فاصله براساس عادات غذایی فرد مثلا استفاده از غذاهای نانی همراه با آش، فرنی، كوكو و یا كتلت به عنوان افطار است. وی در ادامه گفت: در كنار این مواد غذایی مصرف یك نوع سبزی به ویژه سبزی خوردن و یا سالاد ضرورت دارد.

پارسای همچنین تصریح كرد: در زمان خواب از یك ماده كوچك مانند: یك شربت خنك یا نان و خیار و یا نان و پنیر به شرط اینكه پنیر خیلی شور نباشد می تواند برای بدن مغذی باشد. این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینكه مصرف زیاد برنج و نان های شور باعث افزایش تشنگی می شوند، اظهار داشت: افرادی كه دچار اضافه وزن هستند از مصرف زیاد این مواد غذایی پرهیز كنند. وی همچنین در خصوص تعداد دفعات وعده های غذایی در ماه مبارك رمضان تصریح كرد: در حقیقت باید در این ماه از 4 وعده غذایی با حجم كم از جمله باز كردن
،‌ افطار،‌آخر شب و سحر استفاده شود. وی در پایان خاطر نشان كرد: اگر مواد غذایی را در حجم كم و دفعات زیاد مصرف شود تا معده راحت تر بتواند هضم كند تا یبوست و تشنگی ایجاد نشود.

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top