تغذیه کافی و مناسب کلید سلامت روزه‌داران

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/04/18
person.webp 4392
heart.webp 0

تغذیه کافی و مناسب کلید سلامت روزه‌داران

 

 مصرف غذای مناسب و به مقدار کافی نکته کلیدی در حفظ سلامت روزه‌داران در ماه مبارک رمضان است.روزه‌داری در ماه رمضان بویژه در تابستان با خطر کم‌آبی بدن همراه است چرا که خوردن وعده‌های غذایی فقط به سحر و افطار محدود می‌شود. علاوه بر این، بیدار شدن در نیمه‌های شب برای خوردن وعده غذایی سحر و کمبود خواب به سردرد منجر می‌شود.متخصصان تغذیه سنگاپوری به روزه‌داران توصیه می‌کنند: وعده غذایی در هنگام سحر را از دست ندهید چرا که مهمترین وعده غذایی در ماه رمضان محسوب می‌شود.

«تان شیائو کانگ» از بیمارستان عمومی سنگاپور دراین‌باره می‌گوید: عدم مصرف وعده غذایی سحر مدت زمان روزه‌داری را طولانی‌تر می‌کند و باعث می‌شود روزه‌دار تمام انرژی خود را تنها از وعده غذایی افطار تامین کند. همچنین افراد روزه‌دار باید توجه داشته باشند که در وعده افطار از پرخوری خودداری کنند. پرخوری و مصرف غذاهای حاوی چربی فراوان به بروز مشکلات سیستم گوارشی و اضافه وزن منجر می‌شود. به اعتقاد پزشکان تغذیه، مصرف غذاهای چرب و قندی به مقدار زیاد احساس خستگی را در فرد ایجاد می‌کند. مصرف مقدار مناسب آب در فاصله افطار تا سحر، خطر از دست رفتن آب بدن را در طول روز کاهش می‌دهد.

 

منبع  : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top