خواب بعد از ظهر مفید است یا مضر؟

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/04/08
person.webp 6038
heart.webp 0

خواب بعد از ظهر مفید است یا مضر؟

 

تحقیقات اخیر در آمریکا نشان می دهند که خواب نیمروزی به تقویت حافظه بلند مدت کمک می کند. حافظه بلندمدت، خاطرات و اطلاعاتی را که سال ها قبل به دست آورده ایم، بازیابی می کند.

برای انجام این مطالعه دو گروه انتخاب شدند. گروه اول بعد از ظهرها 1 ساعت می خوابیدند و گروه دوم خواب نیمروزی نداشتند. نتایج نشان داد گرچه میزان خواب کلی این دو گروه در شبانه روز یکسان بود اما کارایی مغزی و حافظه به ویژه حافظه بلند مدت در گروهی که بعد از ظهرها می خوابیدند به میزان قابل ملاحظه ای بیشتر گزارش شد.

محققان توصیه می کنند به جای خواب مستمر، بهتر است 60 تا 90 دقیقه از ساعات خواب شبانه روزی  را به بعد از ظهر اختصاص دهیم. هنوز اطلاعات دقیقی از نقش خواب نیمروزی در پردازش مغز مشخص نشده است، اما به عقیده پژوهشگران احتمال دارد خواب نیمروزی، سرعت حافظه را تقویت نماید. محققان امیدوارند بتوانند از این مکانیسم به صورت مصنوعی برای تقویت حافظه استفاده کنند.

 

منبع : سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

مریم

0
0
1393/02/09

سلام وتشکرازشما خیلی خوب است چون معلم هستم خواب نیمروزی خیلی می چسبد .البته من شنیدم که خواب نیمروزی چاق می کند.آیا صحت دارد?

پاسخ آتی اسپرت : سلام مریم جان .... وقتتون بخیر . خواب به هیچ عنوان چاق کننده نیست .... مخصوصا اینکه شاغلید و خواب به اندازه یه استراحت کوتاه بعد از ظهر می باشد. خواب بیش از اندازه باعث بی تحرکی میشه و این خوب نیست .... موفق باشید

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

نرجس خدمتي

0
0
1392/04/18

سلام باتشكر از شما.من اين مقاله را پسنديدم چون از خواب نيمروزي بيش از هرچيزي لذت ميبرم.حالا هم خوشحالم چون برام مضر نيست.

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

fariba

0
0
1392/04/17

ممنون.همیشه از خوابهای نیمروزی واهمه داشتم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

Reyhaneh

0
0
1392/04/17

besyar khoOb...

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top