چیپس و پفک مشکلات روانی ایجاد می‌کند

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/04/02
person.webp 5737
heart.webp 0

چیپس و پفک مشکلات روانی ایجاد می‌کند

 

بارها تاکید شده است خوردن میان وعده هایی مثل چیپس و پفک ضررهای مختلفی برای بدن دارد. به خصوص در کودکان -که از بد حادثه علاقه شدیدی هم به این میان وعده ها دارند- این آسیب ها متنوع تر و شدیدتر هستند. ولی به تازگی بخش جدیدی از خطرات مصرف این نوع مواد غذایی مشخص شده است.

یکی از مهم ترین آثار خوردن چیپس و پفک در کودکان این است که ذائقه و طبع آنها را تغییر می دهد و با عوض کردن سلیقه غذایی کودکان، آنها را به خوردن غذاهای پرنمک و پرادویه علاقه مند می کند که هرگز نمی تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد. علاوه بر مضرات میان وعده های این چنینی، که افزایش فشار خون و ایجاد زمینه بیماری های قلبی عروقی را به همراه دارند، خوردن چیپس و پفک در کودکان سنین پایین حتی می تواند سبب ایجاد دسته ای از بیماری های روانی هم بشود.

دکتر قوام زاده، متخصص تغذیه می گوید: «پفک هایی که دارای رنگ مصنوعی (رنگ مجاز خوراکی) هستند به مراتب خطرناکند. استفاده از این رنگ های مصنوعی خود ممکن است باعث بروز بیماری هایی مانند اختلالی روانی به نام سندرم بیش فعالی با عدم تمرکز در کودکان کم سن و سال شود و اختلالاتی ایجاد کند که بعدا وقتی کودکان به مدرسه رفتند باعث ضعف آنها در یادگیری درس ها می شود.» پس بهتر است شما از آن پدر و مادرهایی نباشید که بچه را هنوز از شیر نگرفته به خوردن چیپس و پفک عادت می دهند.

 

منبع : سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top