عادتی که دندان ها را تخریب می کند

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/03/08
person.webp 5517
heart.webp 0

عادتی که دندان ها را تخریب می کند

 

پزشکان تاکید دارند که جویدن ناخن نه تنها به سلامت دندان ها آسیب می رساند بلکه می تواند موجب بروز بسیاری از بیماری های دیگر شود.

ناخن جویدن نه تنها به بروز بیماری های دهانی و دندانی منجر می شود بلکه به دلیل آلوده بودن احتمالی ناخن ها به عوامل بیماری زا در بسیاری از مواقع موجب ورود میکروب ها به درون بدن می شود.شاید بسیاری از ما هرگز تصور نکنیم که ناخن جویدن یک عادت بیماری زا است اما جالب است بدانید که این عادت غیرطبیعی اختلال شایعی است که هر فردی ممکن است به آن مبتلا شود و جزو عادات ناپسند و مضر است.

دکتر «کاریشما جارادی» دندانپزشک زیبایی در هند دراین باره می گوید: بررسی ها نشان می دهد بیش از 40 درصد نوجوانان و 30 درصد افراد بزرگسال عادت به ناخن جویدن دارند و متاسفانه حدود 40 درصد مردم با این کار به دندان های خود آسیب می زنند.ناخن جویدن نوعی اختلال مرتبط با کنترل تکانه های عصبی است که مبتلایان به آن در شرایط استرس زا، ناخن و پوست اطراف آن را می جوند. افرادی که به جویدن ناخن عادت دارند معتقدند این عادت باعث آرامش آنان می شود و آنان را هوشیار می سازد.همچنین ناخن جویدن می تواند تظاهر بیرونی یک اختلال روانی نهفته باشد ومیتواند آن را وخیم تر سازد و در نتیجه نیازمند درمان به موقع است.معمولا مشکلاتی همچون مکیدن انگشت شست و جویدن لب با توصیه های ساده ای قابل درمان است اما چنین راه حل سریعی برای درمان ناخن جویدن وجود ندارد. به همین دلیل توصیه می شود که برای درمان این اختلال حتما با یک متخصص مشورت کنید.

پزشکان در رابطه با ارتباط ناخن جویدن و آسیب دیدن دندان ها اظهار می کنند که ناخن جویدن همچون شکستن آجیل و قطعات یخ باعث می شود تا فشار زیادی به دندان ها وارد شود که با گذشت زمان دندان ها را سست کرده و در نهایت به شکستن آنها منجر می شود.پزشکان در عین حال بر این باورند که ناخن جویدن آسیب های دائمی به ناخن ها، لثه و دندان ها وارد می کند و در بلندمدت به بیماری های لثه، از دست دادن دندان ها و سایر بیماری ها منجر می شود.
به گزارش ایسنا به نقل از هلت می  آپ، شایع ترین دلایل ناخن جویدن شامل استرس، کسالت، عصبانیت، بی حوصلگی، تنهایی و نیز عامل وراثت است.

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top