فعالیت بدنی در زنان

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1390/11/08
person.webp 7293
heart.webp 0

 

 

1. فعالیت بدنی منظم و عادات غذایی خوب می‌تواند سلامت زنان را ارتقا داده و از بسیاری بیماریها و حالاتی که علت عمده مرگ و میر و ناتوانی زنان جهان است پیشگیری کند .

2. فعالیت بدنی منظم به پیشگیری از بیماریهای قلبی -  عروقی کمک می‌کند . این بیماریها که شامل بیماری قلبی ، فشار خون بالا و سکته مغزی می‌باشند ، باعث یک سوم مرگ و میر زنان در سراسر جهان هستند . بیماریهای قلبی - عروقی باعث نیمی‌از مرگ های زنان بالای 50سال در کشورهای در حال توسعه هستند .

3. توام بودن فعالیت بدنی منظم و تغذیه کافی اصلیترین و اثرگذارترین راه تنظیم چاقی خفیف تا متوسط و حفظ وزن ایده آل در زنان است .

4. دیابت ٧٠ میلیون زن را در سراسر جهان مبتلا کرده است . این میزان در سال ٢٠٢٥به ٢ برابر افزایش می‌یابد . دیابت علاوه بر بیماریهای قلبی عروقی می‌تواند به کوری ، آسیب عصبی ، نارسائی کلیه ، زخم پای دیابتی و قطع پا منجر شود . تحقیق جدیدی نشان داده است حتی فعالیت بدنی منظم و اندک و تغییر رژیم غذایی می‌تواند از نیمی‌از موارد دیابت غیر وابسته به انسولین جلوگیری کند .

5. فعالیت بدنی می‌تواند تا حد زیادی به پیشگیری و درمان استئوپروز کمک کند . استئوپروز بیماری خاصی است که در آن استخوانها شکننده شده و در مقابل شکستن مقاومت ضعیفی از خود نشان می دهند . زنان مخصوصا" در دوران یائسگی در معرض خطر ابتلای بالاتری نسبت به این بیماری هستند .

6.
فعالیتهایی که در آن وزن بدن را تحمل می‌کنیم مثل پیاده روی وآهسته دویدن برای بلوغ طبیعی استخوان بندی در دوران کودکی و نوجوانی لازم هستند و باعث کاهش از دست رفتن استخوان می‌شوند . همچنین قدرت عضلانی و تعادل را بهبود بخشیده و خطر افتادن را کاهش می‌دهند و به همین خاطر ازخطر شکستگی می‌کاهند.

7. فعالیت بدنی منظم کمک می‌کند تا استرس ، اضطراب و افسردگی و تنهایی کاهش یابد ، این مخصوصا" در زنان مهم است چون میزان افسردگی زنان نسبت به مردان چه در کشورهای توسعه یافته و چه در کشورهای حال توسعه دو برابر است . فعالیت بدنی به عزت نفس ، اعتماد و اطمینان و بهبود مناسبات اجتماعی و وضعیت روانی کمک می‌کند .

8.
فواید بهداشتی و اجتماعی فعالیت های بدنی زنان را در مشارکت این گونه فعالیت ها تشویق می‌کند ، اما نباید این حقیقت را فراموش کرد که در مناطق بومی‌و روستایی و حاشیه شهر که درآمد اندک است زنان ممکن است نیاز به تعادل بهتری از اعمال حمایتی مثل تغذیه کافی و ابتکار برای درآمدزایی داشته باشند و نیاز به  توصیه هایی متناسب با وضعیت فرهنگی خاص خودشان داشته باشند .

9. آرتریت ( التهاب مفاصل ) علت مهمی‌برای محدودیت فعالیت در افراد بالغ و مسن است . فعالیت بدنی راهی عمده برای تنظیم و کنترل تورم و درد مفاصل در آرتریت است و بنابراین نتیجه آن در بهبود فعالیت روزانه خوب است .

 

 

 منبع : گروه سلامت سیمرغ

 

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top