5 دلیل عجیب سردرد

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/02/30
person.webp 5471
heart.webp 0

5 دلیل عجیب سردرد

 

سردرد ممکن است به هر دلیلی برای شما رخ دهد اما گاهی اوقات دلایل عجیبی هستند که بدون آنکه متوجه شوید سر شما را مملو از دردهای بی‌شمار می‌کنند.وقتی درد همه سر را فرا می‌گیرد دیگر انسان قادر به هیچ کاری نیست، این لحظات دقیقا احساس آن را دارید که یک پتک را کسی برای انتقامجویی آنچنان بر سر شما کوبیده است که حتی پتک شکسته و سر دردش برایتان باقی مانده است. بی‌احتیاطی در هر موردی می‌تواند سردرد را به همراه داشته باشد اما برخی مواقع به طرز عجیبی سردرد به سراغ شما می‌آید:

1-غذاهای مانده و دودی
برخی از خوراکی‌ها هستند که از روش دودی شدن یا با ماندن در گوشه‌ای خوشمزه‌تر می‌شوند. استفاده از پنیرها که از کپک به‌دست می‌آیند یا استفاده از ماهی دودی می‌تواند باعث بروز سردرد شود. با استفاده نکردن از این غذاها سردرد شما نیز به سرعت خوب خواهد شد.

2-تعطیلات
شاید به نظر شما خیلی عجیب باشد که تعطیلات دلیلی برای سر درد باشد که این بستگی به روش گذران تعطیلات دارد. اگر شما از جمله افرادی هستید که آخر هفته‌ها و تعطیلات را بیشتر دوست دارید در رختخواب بگذرانید این مشکل حتما به سراغتان خواهد آمد. پزشکان اعتقاد دارند که اگر شما بیش از حد زمان خواب بدنتان استراحت کنید دچار سردرد خواهید شد چرا که مغز شما بیدار شده است اما نمی‌تواند کاری انجام دهد.

3-پمپ بنزین
گاهی اوقات حساسیت‌ها به یک بوی خاص می‌تواند باعث بروز سردرد شود. بوی بنزین، عطر و تنباکو مهم‌ترین بوهای آلرژی‌زا هستند که در میان آنها بسیاری از مردم دنیا با استشمام بوی بنزین دچار این مشکل می‌شوند. این سردردهای حساسیتی می‌توانند به حدی کشنده باشند که فرد حتی نتواند لحظه‌ای چشمانش را ببندد.


4-مدل مو
دلیلی عجیب اما واقعی برای سردرد را می‌توان مدل مو دانست، البته این مشکل بیشتر ممکن است برای خانم‌ها پیش بیاید ولی در آقایانی که از موادی مانند تافت و ژل استفاده می‌کنند نیز وجود دارد. خانم‌هایی که خیلی محکم موهای خود را می‌بندند کسانی هستند که دچار سردردهای شدید می‌شوند.

5-یک روز آفتابی
قدم زدن در هوای آزاد در یک روز با آفتابی درخشان شاید کمی لذت بخش باشد اما همیشه اگر مدتش بیشتر از حد مجاز دو ساعت شود می‌تواند سردردهای بی‌امانی را ایجاد کند. اشعه خورشید روی رگ‌های خونی تاثیر می‌گذارد و همین باعث به‌وجود آمدن سردردهای مختلف خواهد شد.

 

منبع : آکاایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top