نکاتی درباره صاف نشستن

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/04/16
ورود مقاله: 1390/10/26
person.webp 8534
heart.webp 1

 

نکاتی در مورد صاف نشستن

محققان تاثیرات مختلف فشار نشستن را روی كمر توسط MRI بررسی كردند. آنها 3 موقعیت مختلف نشستن را بررسی كردند: قوز كردن، صاف نشستن در حد 90 درجه و تكیه دادن در حد 135 درجه. نتیجه تحقیقات درجلسه مركزعلمی ‌مجتمع رادیولوژی آمریكای شمالی مطرح شد.آنها به این نتیجه رسیدند كه نشستن به صورت 90 درجه یا همان صاف نشستن بدترین نوع نشستن است كه به ستون فقرات و مهره‌های گردن آسیب می‌رساند.

بهترین نوع نشستن زاویه 135 درجه است كه می‌توان گفت به همین دلیل است وقتی موقع نشستن از یك بالش كوچك پشت كمراستفاده می‌كنیم،احساس راحتی می‌كنیم.در واقع منحنی كمر را ایجاد می‌كنیم. در بعضی از خودروها یك قسمت اضافی بر روی صندلی در پشت كمر به این منظور به كار برده شده است. سالها پیش محققان فشارهای مهره‌های كمر را در موقعیتهای مختلف بررسی كردند.در آن زمان هنوز MRI اختراع نشده بود،با این حال محققان چیزهای جالب و مهمی‌ را متوجه شدند.در كل به این نتیجه رسیدند كه نشستن برای كسانی كه مشكل كمر دارند، مر حیاتی به شمار نمی‌آید.

* اغلب كسانی كه مشكل كمر دارند،یكجا نمی‌نشینند و مدام راه میروند،البته نشستن و برخواستن بسیار هم خوب است اما باید دقت كنیم كه با كمر مانند یك جرثقیل رفتار نكنیم كه برای دیسك كمر اصلاً خوب نیست.برای بلند كردن اشیاء زانوان خود را خم كنید تا بر كمر فشار وارد نشود. بهترین وضعیت خواب، رو به پشت با زانوان خم و گذاشتن یك بالش كوچك زیر زانوهاست.


* مهمترین مسئله این است برای مبتلا نشدن به كمر درد،فعالیت بدنی داشته باشید.بدانید كه چگونه كمر سالم داشته باشید بدون اینكه ذره‌ای احساس خستگی كنید.اگر در محیط كار مجبورید مدت طولانی بنشینید، گاهی به خود استراحت دهید و راه بروید. موقع نشستن لگن خود را كمی‌ به جلو بكشید و تكیه دهید تا زاویه بدنتان به 135 درجه برسد.

 

 

 

منبع : گروه سلامت سیمرغ

 

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 1

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top