راهنمای خرید دوچرخه ثابت که فروشندگان نمی گویند

calendar.png 1396/01/01
person.png 115275
heart.png 4

طراحی کلی دوچرخه ثابت :
- دوچرخه ثابت ایستاده : این نوع طراحی به این صورت است که پای ورزشکار در قسمت زیرین بدن قرار می گیرد و به صورت معمول طراحی دوچرخه ثابت به این صورت است . تنظیم ارتفاع زین برای مناسب بودن قد ورزشکار امکان دارد .

مزایا :
- کم جا بودن
– امکان رکاب زدن سرعتی
– قیمت مناسب

این نوع طراحی برای افراد مختلف با وزن نرمال برای کاهش وزن و آمادگی جسمانی مناسب است .

- دوچرخه ثابت نشسته : این نوع طراحی به این شکل است که زین پهن است و پشتی دارد و نشست بر روی این نوع دوچرخه ثابت بسیار راحت است و ورزشکار می تواند مدت طولانی روی زین دوچرخه بنشیند و رکاب بزند و نیازی به عادت کردن بدن نیست و لذت همراه با تمرین برای ورزشکار ایجاد می شود .

مزایا :
- مناسب برای وزن بالا
- مناسب برای اشخاصی که ناراحتی کمر دارند .
- مناسب برای سنین بالا
- مناسب برای افرادی که مشکل تعادل دارند.

 

تفاوت درجه تنظیم دستی ( مکانیکی ) با درجه تنظیم برقی ( الکترونیکی ) :
امروزه دوچرخه های ثابت یکی از اعضای جدانشدنی ورزش های هوازی می باشند. یکی از عواملی که دوچرخه های ثابت را از یکدیگر متمایز می سازد نحوه تنظیم قدرت در آن ها می باشد. تنظیم قدرت در دوچرخه های ثابت به دو صورت انجام می شود :
- تنظیم دستی یا مکانیکی
- تنظیم برقی یا الکترونیکی

تنظیم الکترونیکی

در این سیستم دوچرخه سوار به وسیله صفحه نمایش دوچرخه و
صفحه کلید آن می تواند به راحتی سختی و نرمی پدال را تنظیم نماید.

تنظیم دستی

در این سیستم دوچرخه سوار به وسیله یک درجه تنظیم چند حالته که مانند
یک پیچ عمل می کند می تواند میزان سختی و نرمی پدال را تنظیم نماید.

 

 

دوچرخه ثابت پروتئوس PEC 3320

 

 

دوچرخه ثابت توربو فیتنس 110

- سیستم دستگاه مگنتی DMC هشت حالت تنظیم فشار
- تحمل وزن حداکثر تا 110 کيلوگرم
- وزن دستگاه  : 27 کيلوگرم
-نمايشگر سرعت ، مسافت ، كالري ، زمان ،
ضربان قلب ،چربی سنج
- درجات تنظیم مقاومت سرعت : تغییر مقاومت از 1 - 8 مرحله  

- مدل: 110
- تحمل وزن: 100 کیلوگرم
- مانیتور دارای نمایشگر: زمان، کالری، ضربان قلب، مسافت و سرعت
- دارای فلایویل 4 کیلوگرمی
- دارای درجه تنظیم مگنتی 8 حالته

 

 

 1- سیستم مقاومت : دوچرخه ثابت ها به دو گروه از نظر سیستم مقاومت تقسیم می شوند .

- گروه اول تسمه نمدی : این گروه از دوچرخه ثابت ها به وسیله یک تسمه که به آن نمد دوخته شده است مستقیم مقاومت را اعمال می کنند یعنی هنگامی که به وسیله دستگیره تنظیم مقاومت تسمه کشیده می شود رکاب دوچرخه ثابت سست می شود و هنگامی که دستگیره را برعکس بچرخانید تسمه شل شده و در نتیجه رکاب زدن ساده تر می شود . این نوع سیستم مقاومت معایب و مزایایی دارد که در زیر مشاهده می کنید .

مزایا : قیمت ارزان
معایب :  اصطحکاک زیاد و مصرفی بودن تسمه نمدی – حرکت با صدا  - حرکت درگیر و کمی مشکل رکاب

- گروه دوم  مگنتی : این گروه از دوچرخه ثابت ها به وسیله یک چرخ چدنی و یک ردیف آهنربای قوی با استفاده از درجه تنظیم مقاومت وقتی این آهنرباها به چرخ چدنی نزدیک می شوند باعث ایجاد مقاومت بیشتری می شوند و رکاب زدن سخت می شود و هنگامی که آهنربا از چرخ چدنی دور می شوند حرکت چرخ راحت تر می شود و در نتیجه رکاب زدن هم آسانتر می شود .

مزایا :  اصطحکاک فوق العاده کم – حرکت بی صدا – حرکت روان
معایب : قیمت کمی گرانتر از تسمه نمدی


2- درجه تنظیم مقاومت : درجه تنظیم مقاومت در دوچرخه ثابت هایی که سیستم مقاومت مگنتیک (آهنربایی) دارند به صورت 8 درجه توسط یک پیچ دستی قابل تنظیم است. البته در مدلهای باشگاهی به صورت الکترونیکی (برقی) قابل تنظیم است  که از روی مانیتور این درجه مقاومت تغییر می کند و ویژگی این نوع درجه تنظیم مقاومت این است که میتوان از برنامه های دستگاه استفاده کرد و دوچرخه ثابت به صورت اتوماتیک در مراحل مختلف اجرای برنامه شدت مقاومت را تعیین می کند . یعنی با ترسیم نمودار بر روی مانیتور در زمانی که نمودار به سمت بالا می رود ( در هنگام اجرا برنامه از پیش تعیین شده ) رکاب سفت می شود  و هنگامی که نمودار پایین می آید رکاب شل می شود .( به صورت خودکار ) و همچنین با دکمه های تعبیه شده می توان با لمس انگشت میزان سفتی یا راحتی حرکت رکاب را تعیین کرد . 

3)برنامه ورزشي خودكار: برخي از دوچرخه ثابت هاي پيشرفته داراي برنامه ورزشي از پيش تعيين شده اند، به اين معني كه ميزان كالري مصرفي در هر دوره، ضربان قلب هماهنگ و ميزان سختي ركاب زدن را به طور خودكار كنترل مي نمايد. همچنین با خرید از آتي اسپرت می توانید دفترچه تمرینی 6 هفته را تهیه کنید که تمرینی اصولی با آن را پیگیری کنید و بهتر به نتیجه برسید .

4) امكانات نمايشگرهاي: مانند تمامي دستگاه هاي ورزشي ديگر، يكي از پارامترهاي تعيين كننده قيمت، امكانات و پيشرفته بودن نمايشگر دوچرخه ثابت مي باشد. نمايشگر هاي مختلف از نمايش سرعت، ضربان قلب، كالري مصرفي و مسافت تا قابليت برنامه ريزي ورزشي، نمايش بازي ، نمايش شما به صورت انيميشن و .... مي باشد.

5) تنظيمات صندلي، ارتفاع و فرمان : اگر قرار است افراد مختلفي از دوچرخه ثابت شما استفاده نمايند، بهتر است دوچرخه اي خريداري نماييد كه تنظيمات آن قابل تغيير باشد. قابل تغيير بودن هر يك از موارد مذكور، باعث تغيير در قيمت دوچرخه ثابت شما مي شود.

6) تحمل وزن : اكثر دوچرخه ثابت هاي آتي اسپرت تا وزن 110 كيلوگرم را پشتيباني مي كنند، ولي اگر استفاده براي وزن بالاتري را در نظر داريد، بهتر است به اين ويژگي دوچرخه در جزييات بيشتر دوچرخه ثابت ها، توجه بيشتري نماييد.

7) جابه جايي : اگر مي خواهيد هنگام استفاده از دوچرخه ثابت مكان آن را در منزل تغيير دهيد، مثلا جلوي تلويزيون يا پنجره يا و ... تغيير مكان دهيد، بهتر است دوچرخه اي بخريد كه داراي پايه هاي چرخ دار باشد.

8) كشور سازنده : دوچرخه ثابت هاي موجود در آتي اسپرت ساخت كشورهاي اسپانيا ، چين، فنلاند و تايوان مي باشند كه ليست آن در زير آورده شده است. مهمتر از كشور سازنده گارانتي و خدمات پشتيباني كالايي است كه خريداري مي نماييد. كليه دوچرخه ثابت ها آتي اسپرت داراي گارانتي و خدمات شركت واردكننده آن در ايران مي باشد كه در جزييات كالا ذكر شده اند.

9) قيمت : متناسب با امكانات و موارد مذكور در بالا، قيمت دوچرخه ثابت ها مشخص شده اند. در آتي اسپرت مي توانيد در بازه قيمتي 800 هزار تومان تا 20ميليون تومان، دوچرخه ثابت مناسب خود را بيابيد. لازم به ذكر است كليه قيمت ها در آتي اسپرت از 5 تا 30 درصد پايين تر از قيمت فروشگاه ها بوده و ضمنا حمل رايگان در تهران هديه آتي اسپرت به خريداران گرامي مي باشد. 

 

 

بیش از 200 مدل دوچرخه ثابت و اسکی فضایی در آتي اسپرت

بهتر است قبل از خرید دوچرخه ثابت، انواع مدل های دوچرخه ثابت برای وزن های مختلف و امکانات مختلف را مشاهده نموده و با هم مقایسه نمایید.

در آتي اسپرت این امکان را فراهم نمودیم تا بتوانید از بین بیش از 150 مدل دوچرخه ثابت، بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

مشاهده و مقایسه انواع دوچرخه ثابت به همراه لیست قیمت

 

 

همچنین بخش مشاوره و فروش آتي اسپرت، با بیش از 10 سال تجربه در زمینه تجهیزات ورزشی، آماده راهنمایی شما جهت انتخاب بهتر می باشند.   

 

تلفن مشاوره و فروش دوچرخه ثابت و اسکی فضایی

 02122487758 خط ویژه - خانم ساور

 

 

 

 

دفترچه تمرینی لاغری در 6 هفته با دوچرخه ثابت و اسکی

دفترچه تمرینی، برای استفاده بهتر و کاهش وزن در 6 هفته به صورت رایگان برای مشتریان عزیز آتي اسپرت  ارسال می گردد.
در این مجموعه سعی شده تا روش علمی برای کاهش وزن سریعتر و سلامتی در هنگام
استفاده از دوچرخه ثابت و اسکی به زبانی ساده توضیح داده شود تا مشتریان عزیز
آتي اسپرت، بعد از خرید دستگاه ورزشی، با آسانی و با برنامه مشخص تمرین کنند.

در 20 صفحه

تهیه شده توسط گروه آتي اسپرت

 

برای دانلود دموی راهنمای استفاده از دوچرخه ثابت در هفته اول و دوم، پس از ثبت نام در سایت، در ایمیل نهایی که برایتان ارسال می شود، بر روی دانلود دفترچه کلیک نمایید. 

ثبت نام و دانلود دفترچه تمرین

دفترچه کامل، شامل 6 هفته تمرین، همراه با سفارش شما، ارسال می گردد.

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.png

بهزاد

3
0
1393/09/14

سلام خسته نباشید شرمنده دوچرخه درلاغرکردن ران های پاتاثیردارد؟؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدید

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
3
0
no-photo.png

ساشا

7
1
1393/07/10

سلام اگه ممکنه لطفا لیست تمام دوچرخه هایی که قابل تنظیم سرعت از طریق نمایشگر هستند و دوچرخه هایی که دارای برنامه ورزشی خودکار هستند رو بصورت مجزا برای بنده ایمیل کنید.ایمیل منsetara.rezaie@gmail.comبا تشکر

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
7
1
no-photo.png

yasna

0
0
1393/03/10

سلام راستشو بخاین پول کافی برای خرید دوچرخه اسپنینگ ندارم،اگه میشه برام یه دست دوم خوبشو میشه پیدا کنید. بالاترین مدل باشه دیگه عالی میشه. ممنون

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.png

فواد

0
0
1392/09/12

عالیست مرسی

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
upfooter
تردمیل دوچرخه ثابت و الپتیکال رشته های ورزشی لوازم بدنسازی
ترازو ماساژور زیبایی تجهیزات پزشکی باشگاهی
Top