آشنایی با انواع راکت بدمینتون

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1395/05/19
person.webp 12704
heart.webp 10

 

این مقاله شما را در انتخاب و خرید راکت بدمینتون مورد نیازتان راهنمایی می کند. بيان کردن اين نکته خالي از لطف نيست که انتخاب راکت بر اساس گرانتر شدن آن هميشه به سود بازيکن نمي باشد. به همين جهت آتي اسپرت سعي بر آن دارد که با معرفي صحيح راکت به لحاظ بالانس، کيفيت کربن و تکنولوژي راکت به هر چه بهتر شدن انتخاب بازيکن براي راکت ايده آل و بهينه کمک کند.

تفاوت اصلي راکت هاي بدمينتون در جنس و کيفيت مواد تشکيل دهنده راکت ها خلاصه می شود. لذا آتي اسپرت تا حد زيادي دقت کرده است که با اطلاعات کاملي بازيکنان را از کيفيت راکت ها مطلع سازد

 

راکت هاي مبتدي :
راکت هاي بيسيک و پايه معمولا از جنس آلومينيوم  يا آلومينيوم بهبود داده شده مي باشند که به بازيکنان تازه کار و مبتدي بيشتر توصيه مي گردد. علت اين توصيه مقاومت بيشتر اين راکت ها در مقابل ضربات ناشي از اشتباه بازيکنان به زمين يا راکت پارتنر خود در بازي دونفره مي باشد.

بازيکنان مبتدي و پايه بايد اين نکته را بدانند که راکت هاي بيسيک و متوسط جوابگوي تمرينات آنها تا مدت زيادي خواهد بود. علت توصيه راکت هاي پايه و متوسط به بازيکنان تازه کار به دو دليل است:

1- مقاومت بيشتر راکت در ضربه اشتباه به زمين و راکت ديگران در اثر ضربه اشتباه مي باشد که امري اجتناب ناپذير در زمان پادگيري مي باشد.
2- مشخص شدن سبک بازيکنان در ابتداي کار است که اين انتخاب احتياج به زمان لازم تا رسيدن به حد متوسط يا حرفه اي دارد. انتخاب اشتباه راکت مي تواند در دراز مدت به اذيت شدن مچ بازيکنان و همچنين پايين اوردن کيفيت ضربات منجر شود.

راکت هاي متوسط :
پس از راکت هاي بيسيک که معمولا به طور کامل از آلومينيوم مي باشد، نوبت به راکت هاي متوسط مي باشد که معمولا جنس شفت آن ها از کربن با مدول انعطاف پايين ( به دليل سبک تر شدن راکت ها و دادن انعطاف کافي ) و جنس فريم آن ها از آلومينيوم مي باشد. البته با اضافه کردن تکنولوژي هاي مختلف نظير تغيير شکل فريم و شفت راکت يا مواد تشکيل دهنده راکت ها، مي توان کيفيت راکت ها را بالا برده که طبيعتا به قيمت راکت نيز افزوده مي شود.

راکت هاي حرفه اي :
راکت ها از جنس کربن گرافيت که مورد پسند بازيکنان حرفه اي مي باشند نيز با تغيير کيفيت کربن، راکت بازدهي بالاتري براي بازيکن ايجاد مي کند. اين افزايش کيفيت کربن راکت که منجر به سبکتر شدن راکت و بهتر شدن حرکت راکت در هوا موقع ضربه زدن مي شود. نکته منفي اين راکت ها شکننده تر شدن راکت ها در هنگام برخورد با جسم سخت است. علت اين امر بهبود کيفيت بالاي گرافيت در راکت است که ترد شدن راکت را به دنبال دارد.

راکت ها از نظر تعادل و استراتژي بازي به سه دسته تقسيم مي شوند:
1- کنترلي
2- ترکيبي
3- قدرتي يا تهاجمي يا حمله اي
4- سرعتي

راکت هاي کنترلي :
اين دسته از راکت ها داراي هد يا فريم سبکتري بوده و به همين جهت بازيکنان قدرت کنترل بالاتري روي ضربات خواهد داشت، چرا که با سبک تر شدن فريم راکت بازيکنان با دقت بالاتري به توپ ضربه خواهد زد. البته ميزان انعطاف راکت که اساسا توسط شفت ايجاد مي شود نيز در اين امر تاثيرگذار است.

راکت هاي ترکيبي :
در اين دسته از راکت ها وزن راکت به طور متعادل در کل راکت توزيع شده و عموما از نظر انعطاف شفت، انعطاف متوسطي دارند.

راکت هاي قدرتي يا تهاجمي يا حمله اي :
در اين راکت ها بالانس راکت به سمت فريم يا هد راکت مي باشد و عموما از تمرکز وزن بيشتري در نميه بالايي فريم يا هد راکت برخوردار هستند و همچنين انعطاف شفت راکت تاثير زيادي از نحوه انتقال قدرت ضربه مي گذارد.

راکت هاي سرعتي :
ويژگي سرعت راکت هاي آتي اسپرت محدود به نوع خاصي از راکت ها نمي شود، چرا که با طراحي خاص فريم و شفت راکت هاي آتي اسپرت اين ويژگي در تعداد زيادي از راکت ها ديده مي شود.

به کمک علم روز و تکنولوژي بالا و همچنين استفاده از افراد متخصص در زمينه طراحي آيروديناميکي، سعي بر آن شده که ميزان اصطکاک با هوا به حداقل برسد تا با استفاده از ويژگي سرعت بالا، بازيکنان لذت بيشتري از ضربات خود با راکت هاي آتي اسپرت ببرند و در نهايت تيجه ي بهتري کسب کنند.

قابل ذکر است که راکت هاي حرفه اي آتي اسپرت با طراحي منحصر به فرد و شفت، به هر چه بيشتر شدن بازدهي راکت کمک مي کند و اين طراحي منحصر به فرد به همراه تکنولوژي هاي جديد نظير فناوري نانو و يا فريم هاي آيروديناميک به هر چه بيشتر سرعتي شدن راکت و قدرت مانور و حرکت بيشتر در هوا کمک مي کند.

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 10

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 1 میانگین امتیاز : 5

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top