چگونه تردمیل اختراع شد ؟

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/06/01
person.webp 8040
heart.webp 0

تردمیل وسیله ای برای تمرین و فعالیت بدنی ، به شکل راه رفتن یا دویدن در یک مکان بسته است . تردمیل به وسیله ای گفته می شود که انسان یا حیوان را به "فعالیت گام برداشتن "روی تسمه یا نوار نقاله وا می دارد . سرعت گام برداشتن یا دویدن قابل تنظیم است و به راحتی می توان آن را ارزیابی کرد . داستان تردمیل به سال 1875  میلادی باز می گردد . زمانی که افراد در جستجوی راه حلی جهت تولید نیرو برای بخشی از ابزار های کشاورزی خود بودند . آنها چرخ هایی را ابداع کردند که به وسیله نواری به چرخش در می آمدند تا نیرو تولید کنند .

 

نوار ها در اندازه های متفاوت ،مطابق با اندازه حیوانات مختلف ساخته شد . اندازه های کوچک برای دویدن سگ ها و گوسفند ها در دستگاه های بسته بندی آسیاب یا روغن گیری و انواع بزرگتر برای دویدن اسب ها جهت خرمن کوبی طراحی شد . در سال 1952 ، تردمیل توسط کاردیو لوژیست روبرت بروس که او را پدر کاردیولوژی تمرین می نامند و دستیار او کوئینتون به عنوان دستگاه پزشکی، ابداع شد . او آزمون استاندارد فشار را برای تشخیص و ارزیابی بیماری های قلبی و ریه ارایه کرد .

در دهه 1960، تردمیل ها بسیار گران قیمت بودند و تنها به عنوان دستگاهی جهت آزمون های پزشکی مورد استفاده قرار میگرفتند . تا اینکه فردی بنام بیل استاب که تحصیلاتش در رشته مهندسی پزشکی بود ،تردمیل خانگی را طراحی کرد . او اولین نمونه را برای دکتر کرپر فرستاد . دکتر کرپر به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و بی درنگ آنرا تایید کرد . استاب از نمونه طراحی شده هزاران دستگاه تولید کرد و به بازار مصرف فرستاد . در سال 1968 دکتر کرپر ،ارزیابی ها ،آزمون ها و نورم هایی را برای ضربان قلب هنگام دویدن ارایه کرد . ازآن زمان به بعد ساخت شکل های مختلف تردمیل توسعه پیدا کرد . وعلاقه مندان به تمرینات آمادگی جسمانی توانستند با استفاده از تردمیل تمرینات خود را انجام دهند . و فشار مشخص را با کنترل عوامل متعدد به عضلات اعمال کنند .به تدریج متناسب با استفاده عمومی تر اشکال مختلف تردمیل با مشخصات ظاهری و فنی گوناگون تولید شد و استفاده از تردمیل شکل عمومی تری پیدا کرد. با توجه به گوناگونی اهداف مصرف ،تردمیل هایی برای استفاده در مجموعه های ورزشی ،تردمیل برای مصارف پزشکی ،تردمیل برای مصارف معلولین و تردمیل برای مصارف خانگی طراحی و تولید شده است .

فصل دوم : آشنایی با تردمیل
تردمیل وسیله ای ورزشی است که این روزها در باشگاه های ورزشی در کنار تجهیزات دیگر دیده می شود و حتی در منازل به چشم می خورد . این وسیله دارای یک نوار گردان است که چرخش آن موجب به حرکت درآمدن و فعالیت فرد می شود . علم الکترونیک و موتور تردمیل به کمک ورزشکاران آمده تا از عضلات با کنترل بالا کار بکشد و باعث تقویت و سلامت آن شوند. قابلیت شیب تردمیل ایجاد تنوع در حرکت را دارد و با افزایش شیب فشار بیشتری به بدن وارد می شود . تردمیل ها معمولا دارای صفحه نمایشگری هستند که اطلاعات مختلفی از جمله :زمان فعالیت ،شدت فعالیت ،میزان کالری مصرفی ،شیب دستگاه ،سرعت دستگاه و نوع برنامه در حال اجرا را در اختیار ورزشکار می گذارد . در مدل های پیشرفته تر قابلیت نمایش ضربان قلب فرد هم وجود دارد . نمایش ضربان قلب به سه شیوه انجام میگیرد .

در بیشتر تردمیل ها بر روی دسته ها یا قسمتی از مانیتور سنسوری وجود دارد که با لمس همزمان دو دست ضربان قلب فرد را نشان می دهد. در برخی از مدل ها به وسیله یک گیره که به قسمت نرمی لاله گوش متصل می شود ضربان فرد دریافت می شود و در مدل های پیشرفته تر سینه بندی وجود دارد که دور سینه قرار میگیرد و ضربان قلب را دریافت می کند و برای نمایش به مانیتور می فرستد . از موارد دیگر در تردمیل ها برنامه های از پیش تعیین شده است که شدت های مختلف تمرین را برای فرد فراهم می کند و شخص ورزشکار می تواند با انتخاب برنامه مناسب از یک تمرین استاندارد در شدت های مختلف استفاده کند . در تردمیل های موجود در بازار امکان دیگری هم وجود دارد و آن این است که برنامه دلخواه توسط ورزشکار برنامه ریزی میشود و پس از استارت دستگاه قابل استفاده است .

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top