10 راهکار طلایی برای حرفه ای شدن در فوتبال دستی

calendar.png 1394/02/07
person.png 10362
heart.png 7
H-2059.jpg

10 راهکاری که شما با توجه به آن خیلی راحت میتوانید به یک فوتبال دستی باز حرفه ای تبدیل شوید .

1- اگر بازی‌های حرفه‌ای را ببینید، از شدت چرخش دسته‌ها لذت می‌برید. مراقب باشید و جوگیر نشوید، اگر دسته‌ها را بدون هدف بچرخانید، گل که نمی‌زنید هیچ، گل به خودی می‌زنید.

 

2-  توی فوتبال واقعی دو تا سبک داریم. سبک دفاعی مثل اینتر میلان مورینیو و سبک هجومی مثل بارسلونا گواردیولا. همیشه هم بین این کارشناس‌ها سر این‌که دفاع مهم‌تر است یا حمله، دعوا بوده است. خیال‌تان راحت، توی فوتبال دستی فقط بازی تیم حریف را مثل کلود ماکله‌له خراب کنید، گل زدن خیلی آسان‌تر می‌شود!

3-  وقتی بچه بودیم، موقع فوتبال بازی‌کردن توی کوچه‌مان، سر این‌که گل دیواری قبول است یا نه، کلی دعوا می‌کردیم. آخرش هم قلدرتر‌ها حرفشان به کرسی می‌نشست. سازندگان فوتبال دستی برای رفع همیشگی این دعوا، گل دیواری را قانونی کردند. دیوارها یارهای نامرئی هستند، پس دیواری بازی کنید.

4-  موقع قضاوت بازی فوتبال، کمک داورها نیمه‌های زمین را بین خودشان تقسیم می‌کنند تا اگر توپی آمد، آفساید را بتوانند راحت‌تر تشخیص دهند. اگر تیم مقابل‌تان خیلی سرعتی بازی می‌کند، مثل کمک داورها به نیمه خودتان نگاه کنید، این‌جوری زودتر توپ را می‌بینید.

5-  بازیکنان فوتبال دستی توانایی هد زدن، هند کردن، تکل زدن، کله را در مقابل توپ گذاشتن و ایضا پرتاب لنگ مبارک را در جهت سد کردن توپ، ندارند. بنابراین این وظیفه خطیر بر عهده شماست که دفاع را این‌قدر تو در تو کنید که همه دروازه را پوشش دهد.

6-  از بزرگان فوتبال دستی نقل است که «کسانی که با دو دست «خر شوتی» می‌کنند به بهشت نمی‌روند!» پس اگر برای زدن شوتی که پای بازیکنان مقابل‌تان را بشکند (مثل شوت‌های کاکرو) یکی از دسته‌ها را رها کردید، باید منتظر ضایع شدن توسط تیم حریف هم باشید.

7-  گاهی این دروازه‌بان‌ها، یک شوت ساده را که می‌گیرند، چهار تا ملق می‌زنند و خودشان را روی زمین ولو می‌کنند که هر که نداند فکر می کند شوت سوباسا را گرفته‌اند! شما هم از این تکنیک جهت کاهش سرعت بازی استفاده کنید و توپ را گوشه زمین نگه دارید. البته ممکن است با این کار تیم حریف در اعتراض از جمله «داور دقت کن!» یا جمله سنگین‌تر «داور خیلی دقت کن!» استفاده کند.

8-  چون این فوتبال از نوع دستی است، زدن یک دستی، دو دستی، رو دستی و حتی کشیدن ترمز دستی در مقابل حریف مجاز است. پس به‌خصوص جلوی دروازه ساده بازی نکنید. در غیر این صورت تیم حریف دست شما را می‌خواند و به شما پشت دستی می‌زند، طوری که دستتان کبود شود!

9-  اینجا اوت کنار، اوت پشت دروازه و کرنر نداریم. پس فقط توپ از یک‌جا از زمین خارج می‌شود، آن هم دروازه است. اگر کمی از دروازه و سنگر‌بان آن غفلت کنید، سریع گل می‌خورید. سعی کنید همیشه دروازه‌بان را وسط نگه دارید و اگر کمی بازی‌بلد شدید، رویش به‌عنوان یک گل‌زن خوب حساب کنید.

10-  جنگ روانی بخشی از بازی حرفه‌ای است، تا می توانید کری بخوانید و برای خودتان لقب‌هایی مثل سلطان، نائب سلطان، امپراتور، فست و... انتخاب کنید. در این صورت حریف از ترس شما گل به خودی هم خواهد زد.

منبع : آتي اسپرت

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 14 میانگین امتیاز : 3.5

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.png

کسری

0
0
1397/12/01

عالی

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.png

نصیر ابراهیمی

3
1
1397/10/28

سلام. شما استثنائی و بی نظیر هستین. اگر پول داشتم همه محصولاتتون رو میخریدم. یروزی مشتری پروپاقرصتون میشم. الانم که هوادار پروپاقرصتونم. موفقیت روز افزونتون آرزوی منه.

پاسخ آتی اسپرت : سلام دوست عزیز ..... ممنون از پیام پرمهرتون ..... ما هم برای شما آرزوی موفقیت داریم و باعث افتخار که مشتری خوبی مثل شما داشته باشیم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
3
1
no-photo.png

روح اله

7
5
1394/03/26

جالب و بامزه بود

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
7
5
upfooter
تردمیل دوچرخه ثابت و الپتیکال رشته های ورزشی لوازم بدنسازی
ترازو ماساژور زیبایی تجهیزات پزشکی باشگاهی
Top