بوی بد دهان طی یک رژیم

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1391/07/24
person.webp 6338
heart.webp 0

بوی بد دهان طی یک رژیم


رژیم های غذایی که دهان را بدبو می‌کنند، رژیم های پرکالری هستند. همان طور که از نام این رژیم ها پیداست، این رژیم ها سرشار از پروتئین اند و در عوض مقدار بسیار کمی کربوهیدرات دارند، حتی بعضی هایشان کاملاً فاقد کربوهیدرات هستند. این در حالی است که ارگانیسمی که کربوهیدرات برای مواجه شدن با نیازهایش را در دسترس نداشته باشد، از چربی ها استفاده خواهد کرد. و این دقیقاً هدف اصلی این رژیم هاست! اما زمانی که ما چربی می‌سوزانیم، ضایعاتی که اجرام ستونیک نام دارند، ترشح و در ادرار و خونمان آزاد می‌شوند. این مواد در بازدم منتشر خواهند شد. و از آنجایی که این مواد بسیار بدبو هستند، بدبو شدن نفس قطعی و اجتناب ناپذیر خواهد بود!

از بین بردن بوی بد دهان طی مدت رژیم سخت است
بوی بد تنفس که به دلیل رژیم های پرکالری ایجاد می‌شود، در واقع نشانۀ این است که رژیم دارد به خوبی عمل می‌کند. این وضعیت یک دوراهی واقعی برای کسانی است که چنین رژیم هایی را دنبال می‌کنند. برای رفع مشکل بوی بد، کافی است مصرف کربوهیدرات هایتان را افزایش بدهید. اما این بدان معنا نیست که خودتان رژیمتان را تغییر دهید. از سوی دیگر، بد بو شدن هوای بازدم به خاطر وجود اجرام ستونیک در خون را نمی‌توان مثل زمانی که علت بوی بد، در دهان است، از بین برد. در این وضعیت رعایت بهداشت دهان و دندان برای رها شدن از این بوی بد کافی نیست.

در مواردی که علت بوی بد دهان، رژیم است، چه باید کرد؟
یافتن راه حل هایی برای رفع بوی بد نفس، طی مدت رژیم، کار ساده ای نیست، با این حال باز هم راه حل هایی وجود دارد:
آب نبات نعنایی بجوید. این کار بوی بد را از بین نمی‌برد ولی آن را می‌پوشاند.

توجه: اگر شما واقعاً می‌خواهید رژیمتان را مو به مو اجرا کنید، باید بدانید که هیچ کدام از انواع آدامس ها حتی آنهایی که بدون قند هستند، هم در رژیم شما مجاز نیستند.

باید مطمئن شوید که بوی بد نفستان علت دیگری (مشکلات دندانی یا لثه ای) غیر از رژیم نداشته باشد، دلایل دیگر می‌توانند شرایط را بدتر کند. نوشیدن زیاد آب در موارد رژیم های پرکالری برای از بین بردن سموم، بسیار مهم است. از سوی دیگر، بد نیست به دنبال کردن رژیم های کم پروتئین هم فکر کنید.در واقع، این روش های سرسختانۀ کاهش وزن آثار زیان آور دیگری به غیر از بد بویی تنفس هم با خود به همراه دارند. آنها تغذیۀ شما را نامتعادل و مختل می‌کنند، علاوه بر اینکه احتمال شکست این رژیم ها در کوتاه یا دراز مدت بسیار بالا است.

 

منبع: سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

مونا ی

0
0
1393/06/09

مقاله خوبی گذاشتید. فکر کنم مصرف دارچین، جویدن چند برگ نعنا و سیب سبز پیشنهاد خوبی باشه :)

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top