تأثیر رژیم لاغری خودسرانه برسلامتی فرد

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1391/05/25
person.webp 6638
heart.webp 0

تأثیر رژیم لاغری خودسرانه برسلامتی فرد

 

پیروی از رژیم های لاغری خودسرانه و نامتعارف موجب بروز آسیبهای جدی بر سلامت فرد می شود. دکتر غیور مبرهن عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبعیت از رژیم های لاغری خودسرانه، پیروی از یک رژیم به صورت گروهی بدون در نظرگرفتن ویژگی های فردی، افراط در سبک سازی وزن بدن با توسل به نخوردن و انجام ورزشهای سنگین، موزون سازی بخشی از اندام بدن با توسل به شیوه های غیرعلمی و همچنین استفاده از انواع قرصها را از جمله معضلاتی عنوان کرد که به اعتقاد متخصصان تغذیه، سلامتی بخشی ازجوانان جامعه را در معرض تهدید قرار داده است. وی گفت: گفت و گو درباره انواع رژیم های لاغری و موفق یا ناکارآمد بودن آنها اکنون به جذاب ترین موضوع در محافل زنان بویژه دختران جوان تبدیل شده است و اغلب افرادی که رژیم های لاغری را در دستور کار قرار می دهند کاهش وزن و رهایی از چاقی را انگیزه خود اعلام می کنند. وی خاطر نشان کرد: به اعتقاد متخصصان تغذیه، کاهش وزن و لاغری اگر چه فوایدی چون بالا رفتن کیفیت زندگی، کاهش فشار خون، کاهش سطح چربی ها و همچنین پایین آمدن خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را به دنبال دارد، ولی چنانچه به صورت خود سرانه، بدون مشورت پزشک و یابه شکل بسیار کوتاه مدت و فشرده دنبال شود، آثار جبران ناپذیری در پی خواهدداشت.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر ضرورت تشخیص علت اضافه وزن و چاقی در افراد، پیش از آغاز رژیم لاغری تاکید کرد و نسبت به پیامدهای منفی پیروی از رژیم های لاغری خودسرانه هشدارداد. دکتر غیور مبرهن دریافت انرژی اضافی نسبت به میزان مصرف آن را مهم ترین عامل در اضافه وزن وچاقی در میان زنان ایرانی دانست و تاکید کرد:در این مورد از چاقی ها گام نخست برای لاغری، تغییر شیوه زندگی از حالت کم تحرکی به وضعیت پرتحرکی است. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد درمان چاقی با توسل به روش هایی مانند رفتاردرمانی، ورزش، رژیم درمانی و درمان دارویی را مراحل پس از تغییر شیوه زندگی دانست. وی بر اهمیت مشاوره با کارشناسان و متخصصان تغذیه برای کاهش وزن تاکید کرد و افزود: پس از تغییر شیوه زندگی، بهترین رژیم لاغری برای افراد رژیمی است که بر پایه کاهش کالری دریافتی روزانه و جایگزینی غذایی باشد. دکتر غیور توسل گرایش برخی از دختران جوان به راههای غیرمتعارف برای کاهش وزن به دلیل آثار سوء آن به لحاظ علمی غیرقابل تایید دانست و اظهار داشت: هدف از رژیم های لاغری تامین سلامت فرد است حال آنکه استفاده ازاین موارد سلامت فرد را به خطر می اندازد.

 

منبع: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

امیر

0
0
1391/05/25

نکات آموزنده و خوبی بود.ممنون

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

لیلا

0
0
1391/05/25

عالی بود ممنون

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top