با رشته های ورزشی خاص هم لاغر شوید

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/07/20
ورود مقاله: 1391/03/24
person.webp 8065
heart.webp 0

 

با رشته های ورزشی خاص هم لاغر شوید و هم...

با این‌كه همه ما می‌دانیم برای لاغر شدن و رسیدن به اندام متناسب، تنها رژیم گرفتن كافی نیست و باید ورزش كنیم اما باز هم اکثر ما با هر بهانه‌ای كه شده از ورزش كردن دوری می‌كنیم؛ بهانه‌هایی مثل كمبود وقت، دور بودن باشگاه ورزشی، آماده نبودن بدن برای انجام تمرینات ورزشی و ده‌ها دلیل دیگر باعث می‌شوند روزبه‌روز بدنی ضعیف‌تر و اضافه‌وزن بیشتری داشته باشیم اما برای ترغیب خود به ورزش كردن چه كاری باید انجام دهیم؟ شاید یكی از راه‌های موثر، انتخاب یك ورزش جدید و هیجان‌انگیز باشد. در ادامه مطلب می‌توانید چند ورزش كه شاید كمتر به آن‌ها فكر كرده باشید، مرور كنید؛ به این شرط كه بعد از خواندن آن‌ها یكی را انتخاب كرده و دست به كار شوید!

بوكس/هیجان‌تان را تخلیه كنید
بوكس از ورزش‌هایی است كه تحرك زیادی در آن صورت می‌گیرد ضمن این‌كه قوای بدنی را افزایش می‌دهد و عضلات را قوی می‌كند. امروزه باشگاه‌های بوكس بسیار بیشتر از گذشته وجود دارند و با یك جست‌وجوی ساده می‌توانید به جمع طرفداران این رشته بپیوندید و علاوه بر یاد گرفتن یك رشته ورزشی جدید، اضافه وزن‌تان را كم كنید.

نگاه طرفداران: طرفداران این ورزش روی این مسئله تاكید می‌كنند كه ورزش بوكس می‌تواند برای تعدیل كردن حالات روحی بسیار مناسب باشد. به اعتقاد آن‌ها هیجانی كه در این ورزش وجود دارد به تخلیه هیجانی كمك می‌كند و از سوی دیگر با فعالیت زیادی كه در این ورزش انجام می‌گیرد، عضلات بدن ورزیده شده و با اضافه وزن مقابله خواهد شد.
نگاه منتقدان: منتقدان این ورزش زیاد نیستند زیرا انتقاد زیادی نمی‌توان به آن وارد كرد جز این‌كه ممكن است هزینه رفتن به باشگاه را برای همیشه نداشته باشید كه آن هم حل شدنی است؛ خریدن یك كیسه‌ بوكس و تمرین در خانه می‌تواند این مشكل را نیز به سادگی حل كند.

قایقرانی/افسرده نمانید
با این‌كه شاید در بین فهرست ورزش‌هایی كه به آن فكر كرده‌اید، این ورزش جایی نداشته باشد اما خوب است اگر شرایطش را دارید به قایقرانی نیز فكر كنید. بسیاری از افراد این ورزش را به‌عنوان یك ورزش هیجان‌انگیز و خارق‌العاده می‌پسندند به‌ویژه اگر عاشق آب و ورزش كردن در فضای آزاد هستید روی این ورزش بسیار مفرح حساب كنید كه در عین حال كه نشاط همراه خواهد داشت، ماهیچه‌های بدن را به كار می‌گیرد و تناسب اندام را به همراه دارد.

 

 

نگاه طرفداران: علاوه بر سلامت بدن، این یكی از مهیج‌ترین ورزش‌هایی است كه می‌توان تجربه كرد و از آنجا كه هیجان‌های فرد به شكل مثبتی پاسخ می‌گیرند برای سلامت روان و دوری از افسردگی بسیار مفید واقع می‌شود.
نگاه منتقدان: افراد بسیاری هستند كه در سفرهای دریایی حال‌شان بد می‌شود، بنابراین نمی‌توان این ورزش را به همه افراد توصیه كرد. عده كمی هستند كه توانایی جسمی و روحی مناسب برای انجام این كار سخت و در عین حال پراسترس و پرهیجان را داشته باشند و ممكن است برای بقیه افراد اثر مناسبی به همراه نداشته باشد. ضمن این‌كه انجام دادن این ورزش در همه شهرها میسر نیست و برای بسیاری افراد ورزش گرانی محسوب می‌شود.

شمشیربازی/ با دقت شوید
شمشیربازی هم یكی از ورزش‌هایی است كه كمتر شناخته شده است. این ورزش علاوه بر این‌كه بدن‌تان را به فعالیت وامی‌دارد، باعث می‌شود به میزان زیادی كالری بسوزانید. این ورزش متنوع بوده و می‌تواند روزهای‌تان را از یكنواختی دربیاورد پس اگر می‌خواهید همراه با یك ورزش، شجاعت و تمركزتان را هم افزایش دهید، چرا شمشیربازی را انتخاب نمی‌كنید؟

نگاه طرفداران: این ورزش به قدری هیجان‌انگیز است كه علاوه بر این‌كه با انجام دادن آن می‌توانید وزن كم كنید به بهبود حالات روحی‌تان نیز كمك خواهد كرد ضمن این‌كه حركات دقیق و ظریف این ورزش باعث می‌شود تمركز و دقت‌تان را هم افزایش دهید.
نگاه منتقدان: یكی از مهم‌ترین دلایلی كه عده زیادی به سمت این ورزش نمی‌روند این است كه تجهیزات آن ارزان نیست ضمن این‌كه باشگاه‌های كمی هستند كه به آموزش این رشته می‌پردازند و عموم مردم به راحتی به آن دسترسی ندارند.

ورزش‌های رزمی/از خودتان دفاع كنید
ورزش‌های رزمی یكی دیگر از ورزش‌هایی است كه به‌تازگی نسبت به گذشته استقبال بیشتری از آن صورت می‌گیرد؛ این ورزش به‌ویژه برای كسانی كه شخصیت‌هایی منضبط و قانون‌گرا دارند مفید است. كاراته، كنگ‌فو و... انواع مختلفی از ورزش‌های رزمی هستند  كه می‌توانید آنچه را بیشتر با سلایق‌تان هماهنگ است انتخاب كنید.

نگاه طرفداران: یكی از فوایدی كه این ورزش در كنار لاغر شدن و تناسب اندام خواهد داشت، اعتماد به نفسی است كه به این ورزشكاران می‌دهد و همچنین قابلیت‌هایی كه برای دفاع از خودشان هنگام خطر می‌توانند به كار بگیرند نكته قابل توجهی است.
نگاه منتقدان: این ورزش‌ها به توانایی‌ و ویژگی بدنی خاصی نیاز دارد و شاید همه افراد نتوانند به سادگی آن را انجام دهند به‌ویژه افراد مسن!

 حركات كششی ذهن و جسم (یوگا)/ بیماری‌ها را دور كنید
ممكن است كسانی كه به‌دنبال ورزش و انجام فعالیت فیزیكی هستند كمتر به فكر ورزش حركات كششی ذهن و جسم (یوگا) بیفتند؛ این در حالی است كه این ورزش تنها برای تمركز مفید نیست بلكه شامل فعالیت‌های فیزیكی زیادی است و حركات كششی متعددی كه در این ورزش وجود دارد، منجر به تناسب اندام خواهد شد.

نگاه طرفداران: امروزه پزشكان برای درمان بسیاری از بیماری‌ها این ورزش را توصیه می‌كنند و اثرات مطلوب آن بر جسم و روح ثابت شده است. ضمن این‌كه برای انجام حركات كششی ذهن وجسم به تجهیزات و وسایل خاصی نیاز ندارید بلكه در بیشتر مواقع تنها یك زیرانداز كافی خواهد بود.
نگاه منتقدان: بیشتر افرادی كه مدت‌هاست این ورزش را انجام می‌دهند چاق نبوده و از اندام متناسبی برخوردارند، این قضیه ممكن است افراد چاق را از رفتن به این كلاس‌ها بازداشته و باعث شود مدام خودشان را با افراد لاغری كه در این كلاس‌ها حاضرند مقایسه كنند و در اثر این احساس ناخوشایند به‌طور كلی ورزش كردن را كنار بگذارند. بنابراین این افراد باید دنبال كلاس‌هایی بگردند كه افراد با اندام‌های گوناگون در آن شركت داشته باشند تا احساس انزوا به آن‌ها دست ندهد.

فوتبال و بسكتبال/ با گروه همراه شوید
از آنجا كه در ورزش‌های گروهی با دیگران معاشرت صورت گرفته و همراه با شوخی، خنده و آشنایی با افراد جدید است، معمولا سختی تمرین را متوجه نخواهید شد و علاوه بر حفظ سلامت بدن، به سلامت روح‌تان هم كمك خواهید كرد. در هر شهر و محله‌ای می‌توان باشگاهی برای بسكتبال، فوتبال و... پیدا كرد كه معمولا هزینه زیادی هم ندارند و در ساعات مختلف روز كلاس‌های متفاوتی دارند.

نگاه طرفداران: ورزش‌های گروهی انگیزه شما را برای بیشتر تمرین كردن تقویت می‌كنند چون تنها خودتان به قضیه مرتبط نیستید و افراد تیم روی عملكرد شما حساب می‌كنند. ضمن این‌كه عضویت در تیم باعث می‌شود نكات زیادی را از همه بازیكنان یاد بگیرید و چه بسا به مسیر ورزش‌های حرفه‌ای راه پیدا كنید.
نگاه منتقدان: منتقدان این ورزش می‌گویند این ورزش‌ها معمولا هفته‌ای یك بار انجام می‌شود بنابراین ممكن است افراد در طول هفته تمرینات ورزشی را كنار بگذارند و حركات ورزشی را فقط به همان ساعات ورزش گروهی محدود كنند كه اثر تمرینات هر روزه و مداوم را نخواهد داشت.

 

 

پیاده‌روی/ارزان‌ترین ورزش دنیا!
به عقیده بسیاری از افراد، پیاده‌روی كاری كسالت‌آور است اما اگر به چشم تمرین ورزشی به آن نگاه كنید دیگر به‌نظرتان بی‌فایده و كسالت‌آور نخواهد آمد. ضمن این‌كه با چند روش ساده می‌توانید مقداری هیجان را به آن اضافه كنید. به‌عنوان مثال می‌توانید هنگام پیاده‌روی آهنگ مورد علاقه‌تان یا آهنگ‌های انرژی‌بخش را گوش كنید، رفتن از مسیرهای مورد علاقه‌تان یا انتخاب مسیرهای جدید كه برای‌تان تازگی داشته باشد نیز گزینه مناسبی است. همچنین اگر مسیر خانه تا محل كارتان خیلی دور نیست و می‌توانید بدون ماشین این مسیر را طی كنید، پیاده رفتن این مسیر را امتحان كنید تا علاوه بر این‌كه با نشاط بیشتری به محل كارتان می‌رسید، آخر ماه شاهد كاهش وزن قابل توجهی باشید.

نگاه طرفداران: پیاده‌روی یكی از ارزان‌ترین ورزش‌هایی است كه می‌توان انجام داد. یكی دیگر از مزایای این ورزش این است كه هم می‌توان این ورزش را به همراه سایر دوستان یا اعضای خانواده انجام داد و هم به تنهایی بنابراین این ورزش وابسته به دیگران نیست و با همراهی نكردن آن‌ها نیز خللی در برنامه منظمی كه درنظر گرفته‌اید ایجاد نخواهد شد.
نگاه منتقدان: یكی از مشكلاتی كه بر سر راه علاقه‌مندان به این ورزش وجود دارد این است كه در بسیاری از روزهای سال به‌دلیل آلودگی هوا یا سرد شدن یا گرم شدن بیش از حد هوا نمی‌توان مطابق برنامه‌ریزی عمل كرد و باید در خانه ماند.

صخره‌نوردی/ متمركز بمانید
هنگام انجام دادن این ورزش به‌شدت باید مواظب باشید كه نیفتید، بنابراین مجالی برای چك كردن میزان ضربان قلب یا نگاه كردن به ساعت و اندازه گرفتن مدت زمانی كه مشغول انجام ورزش هستید نمی‌افتید. همچنین تمركز زیادی كه روی حفظ جان‌تان خواهید داشت باعث می‌شود به این فكر نكنید كه جسم‌تان در حال انجام كار طاقت‌فرسایی است. بنابراین به جای شكل گرفتن آن به‌عنوان یك ورزش خسته‌كننده، در ذهن‌تان به‌عنوان یك ورزش هیجانی نقش می‌بندد كه مایلید آن را ادامه دهید. این ورزش به‌ویژه برای زنان ورزش مناسبی است و توصیه می‌شود، زیرا علاوه بر پاها و بازوها، ماهیچه‌های شكمی را نیز تقویت می‌كند. ممكن است ابتدا انجام دادن این ورزش به‌نظرتان خیلی دور از دسترس باشد ولی از آنجا كه علاقه‌مندان به این ورزش روزبه‌روز بیشتر می‌شوند، باشگاه‌های صخره‌نوردی نیز فعال‌تر شده و با ثبت‌نام در آن‌ها می‌توانید هیجان و در عین حال سلامت را تجربه كنید.

نگاه طرفداران: طرفداران این ورزش معتقدند تنها با مدت كمی صخره‌نوردی میزان كالری‌ای كه سوزانده می‌شود بسیار بیشتر از ساعت‌های طولانی دویدن است. علاوه بر این، تمام مدت احتیاجی نیست كه افراد روی دیوار باشند بلكه مدتی را باید برای فكر كردن به انتخاب مسیر روی دیوار اختصاص دهند كه با این كار قدرت تمركز افراد هم به‌صورت چشمگیری بالا خواهد رفت و یكی از ورزش‌هایی است كه هم برای ذهن و هم برای جسم مفید است.
نگاه منتقدان: البته در آن سوی قضیه هم عده‌ای هستند كه معتقدند ورزش‌های بهتری نسبت به این ورزش وجود دارد. به گفته آن‌ها پیش از انجام این ورزش به هر حال باید تمرینات بدنسازی را آغاز كرد تا بدن آمادگی داشته باشد و همان تمرینات چیزی است كه خیلی‌ها از آن فرار می‌كنند و باعث می‌شود به‌طور كلی ورزش كردن را كنار بگذارند. علاوه بر این‌ها، این ورزش احتیاج به تجهیزاتی دارد كه ممكن است همه افراد از پس خرید آن‌ها برنیایند و بنابراین نمی‌توان این ورزش را به عموم افراد جامعه توصیه كرد.

 

منبع: سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

پوران

0
0
1392/07/15

فوق العاده ای آتي اسپرت

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top