از کپسول‌های تبلیغ شده در ماهواره برای رفع چاقی چه می دانید؟

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1391/02/28
person.webp 5676
heart.webp 0

 

از کپسول‌های تبلیغ شده در ماهواره برای رفع چاقی چه می دانید؟


یک متخصص تغذیه پیرامون درمان چاقی، خود درمانی را مذموم و استفاده از کپسول های تبلیغ شده در ماهواره را غیر علمی دانست و تصریح کرد: رژیمی که به سرعت باعث کاهش وزن شود موثر نیست و امکان بروز مجدد چاقی وجود دارد.

دکتر محمد حسن ابوالحسنی با اشاره به لزوم رعایت توصیه‌های عمومی در بیماران چاق گفت: با توجه به اهمیت میزان دریافت مایعات، حداقل مصرف مایعات در شبانه روز باید ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ سی سی باشد و نوشیدن مایعات ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قبل و تا یک ساعت بعد از غذا ضرر دارد.

وی افزود: توصیه های تغذیه عمومی هستند و رعایت آن مختص بیماران چاق جراحی شده، نیست. این متخصص تغذیه با بیان اینکه بعد از عمل جراحی بیماران چاق، میزان دریافت مواد قندی و چربی باید محدود شود، ادامه داد: رژیم غنی از پروتئین برای این بیماران توصیه می شود.

وی با اشاره به این که دو عامل اصلی رسیدن به کاهش وزن بعد از عمل جراحی چاقی، رعایت رژیم غذایی و انجام فعالیت فیزیکی مناسب است، افزود: رژیم غذایی متوسط روزانه برای هر نفر به BMI - نسبت شاخص توده بدنی- که همان نسبت وزن به مجذور قد است و فاکتور های دیگر، بستگی دارد.

دکتر ابوالحسنی که با ایسنا سخن می گفت ، در پایان خاطر نشان کرد:
رعایت رژیم و انجام فعالیت فیزیکی مناسب، رفتار درمانی و مشاوره پزشکی، درمان دارویی با توصیه پزشک و در نهایت جراحی، روش های علمی کاهش وزن هستند.

 

منبع : سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top