خودرو ، عامل اصلی چاقی می باشد!!

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1391/02/25
person.png 4922
heart.png 0

 

خودرو ، عامل اصلی چاقی می باشد!!

نتیجه یك تحقیق پزشكان آمریكایی مشخص كرد كه خودرو  عامل اصلی چاقی افراد است. نتایج مطالعات پیشین ، نداشتن فعالیت بدنی به عنوان عامل خطر برای میزان بروز و شیوع بیماری‌‌ها و رابطه افزایش فعالیت بدنی با كاهش خطر مرگ ‌و ‌میرهای ناشی از بیماری‌های قلبی – عروقی، دیابت نوع 2، فشار خون و سرطان را نشان داده است. این بررسی نشان داد كه حدود 99 درصد چاقی افراد به صورت سالانه به علت استفاده بیش از حد از خودروهای شخصی است.
 
استفاده بیش از حد از خودروهای شخصی مانع از پیاده‌روی یا دوچرخه سواری افراد می‌شود به نحوی كه حتی افراد برای كارهای روزمره و عادی هم از خودرو استفاده می‌كنند. پزشكان اعلام كردند كه افراد چاق در روز كمتر از یك كیلومتر پیاده‌روی می‌كنند و مایلند بیشتر فعالیت‌های خود را با استفاده از خودروهایشان انجام دهند. پزشكان همواره كم‌تحركی را یكی از عوامل خطر بیماری دیابت نوع2 عنوان می‌‌كنند و معتقدند كه در میان عوامل خطر متعدد برای بروز این بیماری از جمله افزایش سن، اضافه وزن و چاقی، سابقه خانوادگی دیابت، دیابت حاملگی و عدم فعالیت بدنی، فقط فعالیت بدنی و چاقی اصلاح می‌شوند.

 

منبع : سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.png 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.png banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top