هر دهه از زندگیتان همراه با رژیم لاغری مخصوص!

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/07/12
ورود مقاله: 1391/02/24
person.webp 7920
heart.webp 0

 

رژیم غذایی در هر دهه از زندگی متفاوت است و به عنوان مثال غذایی که شما در ۱۸ سالگی می خوردید، شاید برای ۳۶ سالگی شما مناسب نباشد. در این مطلب به نقل از «Health news» به نکته های مهمی درباره حفظ وزن در دهه های مختلف زندگی اشاره می کنیم.
 
*دهه ۲۰ :
 عادت های مناسب غذایی را پیش بگیرید و با مصرف مواد غذایی سبوس دار و مغذی به جای موادغذایی تصفیه شده مانند سیب به جای آب سیب و آرد سبوس دار به جای آرد سفید، تراکم استخوانی خود را افزایش دهید.
 
*دهه۳۰ :
 به جای این که بعضی موادغذایی را کنار بگذارید یا مصرف کالری را کاهش دهید، وعده های کوچک تر شامل ترکیبی از کربوهیدرات، پروتئین و چربی داشته باشید.
 
*دهه۴۰ :
 برای به حداقل رساندن تغییرات هورمونی که در کاهش یا افزایش وزن تغییر ایجاد می کند، مصرف پروتئین حیوانی و چربی را کاهش دهید و از منبع گیاهی مانند مغز، دانه، لوبیا و... استفاده کنید.
 
 *دهه۵۰ :
 برای مقابله با ایجاد چربی شکم در موادغذایی مصرفی خود تغییراتی ایجاد کنید. به جای قهوه و نوشابه رژیمی چای سبز بخورید و به جای شیرینی، شکلات تلخ مصرف کنید.
 
*دهه۶۰ :
 با از دست دادن عضلات، سوخت و ساز بدن به طور طبیعی کند می شود. این امر فرد را در معرض خطر افزایش وزن قرار می دهد.
انتخاب پروتئین های با کیفیت بالا به حفظ عضلات کمک می کند و توانایی بدن را در سوخت کالری افزایش می دهد.

 

منبع : سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top