8 توصيه براي كم كردن 5 كيلو در يك هفته

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/06/23
ورود مقاله: 1390/08/29
person.webp 15627
heart.webp 1

 

 
8 توصيه بسيار مفيد و كاربردي براي كم كردن 5 كيلو در يك هفته

 اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما وارد می کنند.
 
پیروی از رژیمی مناسب می تواند وزن را کاهش داده و از برگشت دوباره آن جلوگیری کند. کم کردن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. غذاهایی وجود دارند که باید به طور کلی از رژیم غذائی حذف و یا کم شوند.
 
ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این کارها بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید با گنجاندن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. از رژیم ها ی غذائی ناسالم و نامناسب خودداری کنید.
 
عجله نکنید . چرا که با افزودن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود،به راحتی به وزن سابق برمی گردید. وزنی که حالا دارید،می تواند تعیین کننده مقدار وزنی باشد که می خواهید کم شود. معلوم است که فردی که وزن بالاتری دارد،در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را کم خواهد کرد.
 
بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش است. همگی ما به دنبال راهی جادوئی هستیم . اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است که به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید:
 
۱-آب: قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن کمتر می شود. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می کند.
 
 
۲-مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید. برای انکه وزن خود را کاهش بدهید، باید میزان کالری که مصرف می کنید از میزان کالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی که شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن کالری است. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و کاهش میزان کالری دریافتی بدن،به راحتی وزن خود را کاهش دهید. این روش بهترین روش کاهش وزن و سالم ماندن است. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف کرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت استفاده کنید.
 
 
۳-مصرف فیبر را افزایش دهید: گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث کاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای کار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف کنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه کنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کنید.
 
 
۴-مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید. با قطع مصرف شکر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری کنید. به این معنا است که هیچ شکری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید.

•مصرف کربوهیدرات ها را متوقف کنید. چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می شود. حذف مواد غذائی حاوی کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن شود . امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد که کربوهیدرات آنها حذف شده است . این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

•مواد فیبردار را در رژیم غذائی بگنجانید.

•از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنید.

•مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. حتی میتوانید از شیر و یا لبنیات کم چرب و یا بدون چربی استفاده کنید.

•وزن متناسب با قد خود را کنترل کنید.
 
 

۵-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند.

در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:

حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ که برابر کف دست است.

بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.

یک قاشق چایخوری کره یا اندازه سر شصت دست.

دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند کمک زیادی به کم کردن وزن شما کند.

•از مصرف غذاهای منجمد خودداری کنید.

•مقدار کالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید کنترل کنید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب میزان کالری دریافتی بدن شما باشد و با کاهش مقدار کالری دریافتی بدن،وزن خود را نیز کاهش دهید.

 
۶-ورزش کنید: بسیاری از ما معتقدیم که در زندگی پرمشغله امروزه ،ما وقت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. تمام اینها فقط بهانه است . راه های زیادی برای انجام ورزش وجود دارد. برای مثال هنگامی که سر کار هستید،به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا قدری دورتر پارک کنید تا بتوانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید. به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ،تنیس و یا بازیهایی که به آنها علاقه دارید شوید.

هرگونه ورزشی حتی کوچک می تواند برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید که هرگونه رژیم غذایی که هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی فایده است. اکثر این رژیم ها افرادی را که فکر می کنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید کننده های این گونه رژیم ها را پولدار می کند. آنها به شما خیالاتی را می فروشند که پایان راه است.

 

 

 

۷-برای کم کردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید. هنگامی که شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال کردید،باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود بگنجانید و مقاومت کنید. نتیجه چنین تغیراتی رسیدن به وزن دلخواه است. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین خواهند کرد.
 
 
۸-شما باید روی تغییرات مثبتی که کرده اید تمرکز داشته باشید و هنگامی که روی یکی از تغییرات تمرکز کرده اید مطمئن باشید بهترین کاری را که می توانستید انجام دهید انجام داده اید و بدانید که بهترین کار است. روی مسایل مثبت تمرکز کنید و از مسایل منفی دوری کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار یک روز به خودتان جایزه بدهید . این کار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.
 

 

منبع : salamatnews.com

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 1

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

روناك

0
1
1394/03/23

عالي بود لطفا به من يه برنامه غذايي بدين من قدم ١٦٣ و وزنم ٥٠ و ٥ كيلو ميخوام كم كنم و مدت زيادي برنامه هاي مختلف را امتحان كردم و موفق تشدك البته ورزش هم ميكنم روزي يك ساعت تيرويد كم كار دارم و سوخت و ساز بدنم خيلي پايين

پاسخ آتی اسپرت : سلام روناک عزیز ...... ما رژیم غذایی خاصی برای اعضا ارسال نمیکنیم و اینو میزاریم به عهده خود شما که کالری مناسب و از هر غذایی که دوست دارید به بدن برسونید ..... اما در دوره لاغری 31 روزه آتي اسپرت تمام نکاتی که خیلی راحت میتونه شمارو به وزن ایده آل نزدیک کنه ، گفته شده ..... با ما در دوره لاغری آتي اسپرت همراه باشید .... براتون آرزوی موفقیت داریم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
1
no-photo.webp

لاله

0
0
1393/06/23

سلام من شماره 8 موافقم البته نباید پرخوری کرد ولی تجربه به من ثابت کرده که اگه غمگین و افسرده یا دچار استرس باشیم هیچ رژیمی تاثیر گذار نیست و برعکس آرامش و اعتقاد مثبت و همون تمرکزی که نام بردید باعث اعتماد به نفس میشه و یقین دارم با اعتماد به نفس میشه کوهی رو جابجا کرد من در اثر یه بیماری ساده مجبور به جراحی شدم و داروی بیهوشی عوارض زیادی واسم پیش آورد و ناچارا فقط یک هفته از دوره غذایی خودم دور شده و مجبور به خوردن غذاهایی شدم که 15 کیلو وزنم رو بالا برد محیط استراحتم ناگهان دچار تنش و اضطراب واسم شده و هیچ چیز باعث کم شدن 1 کیلو از وزنم نمیشه تصمیم به رفتن کردم و یقین دارم بی هیچ مشگل و عذابی سریع وزنم به حالت عادی برمیگرده باید به هر کاری که تصمیم گرفتیم انجام بدیم ایمان به موفقیت داشته باشیم ببخشید زیاده نوشتم

پاسخ آتی اسپرت : سلام لاله عزیز ..... از نظر شما ممنونیم ..... با ما همراه باشید . ایشالله که خیلی زود بتونید اضافه وزنتونو از بین ببرید . براتون آرزوی موفقیت داریم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

نازی

0
0
1393/05/18

عالی بود برای من برنامه غذایی رو ایمیل نمائید لطفا ممنون میشم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

سحر

0
0
1391/10/15

مقالات خيلي خوبيه متشكرم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

معصومه دهقان نژاد

0
0
1391/09/20

عالی فقط اراده قوی میخواهد

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

دنیز طالبیان

0
0
1391/09/18

خیلی خوب بود چطوری میتونم از برنامه غذایی شما استفاده کنم ؟

پاسخ آتی اسپرت : سلام دنیز عزیز... برای دریافت برنامه غذایی باید ثبت نام کنید ... بعد از ثبت نام برنامه براتون ایمیل میشه

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

مریم

0
0
1391/09/14

عالی بود

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

پرستو

0
0
1391/07/23

عالی بود.واقعا سایتتون عالییه.من تازه پیداتون کردم.ایمیلاتون دریافت کردم و رژیم را هم شروع کردم.خیلی احساس خوبی دارم.این دفعه باارداه قوی ادامه میدم فقط تنهام نذاری آتي اسپرت.

پاسخ آتی اسپرت : سلام پرستو عزیز ... از نظر شما سپاسگزاریم... و برایتان آرزوی موفقیت داریم... ما همیشه درکنار شما هستیم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top