5 اشتباه بزرگ در تفکر لاغری

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1401/10/15
ورود مقاله: 1390/11/08
person.webp 22711
heart.webp 4

5 اشتباه بزرگ در تفکر لاغری1- تمرینهای ورزشی قدرتی سبب حجیم و سنگین  شدن بدن می شوند.
ابتدا بگذارید با این تصور غلط که یک کیلو عضله، وزن بیشتری از یک کیلو چربی دارد مقابله کنیم. یک کیلو یک کیلو است، چه ماهیچه باشد و چه چربی. آنچه که درست است این است که ماهیچه دارای چگالی بیشتر نسبت به چربی است و فضای کمتری را در بر می گیرد. والنتور می گوید: در نتیجه دو خانم که دارای وزن یکسانی هستند، اگر یکی از آنها دارای نسبت ماهیچه ای بیشتری باشد ممکن است از نظر ظاهری کاملا متفاوت به نظر بیایند. او می افزاید: وزن عضلانی، وزن خوب است زیرا شما محکم تر، کوچکتر و متناسب تر به نظر می آیید. همچنین از نظر سوخت و ساز فعال تر خواهید بود، بنابراین صرف داشتن ماهیچه های بیشتر سبب تقویت سوخت و ساز در سرتاسر شبانه روز خواهد گردید، در نتیجه شما لاغرتر خواهید ماند.

قرار دادن تمرینات قدرتی در برنامه ورزشی مهم است زیرا سبب می شود که شما در سرتاسر روز کالری ها را با سرعت بهینه بسوزانید، البته با استفاده از وزنه های سنگین تر کوشش های شما ثمره ی بهتری خواهد داد. محققین دانشکده ی پزشکی دانشگاه واشینگتن دریافته اند که کار روزانه با وزنه های سنگین تر اگر حتی در تعداد محدود 3 تا 6 بار این حرکات انجام شود، سبب می شود که سرعت سوخت و ساز شبانه – یعنی تعداد کالری هایی که در خلال شب سوزانده می شود- به مقدار تقریبا 8% افزایش می یابد. این مقدار برای کاهش وزنی در حدود 2.5 کیلو در یک سال بدون نیاز به هیچ کار دیگری کافی است.


2- من هر روز ورزش می کنم، بنابراین می توانم هرچه را که دوست دارم بخورم.
حقیقت غم انگیز: حتی اگر شدیدا ورزش کنید، چند بار در هفته به یوگا بروید و عرقریزان برگردید بازهم دلیلی نمی شود که هر مقداری که دوست دارید بخورید و انتظار داشته باشید که وزنتان کم بشود. این شاید بدیهی به نظر بیاید، اما میل به پاداش  دادن به خود پس از انجام کامل و درست  یک ورزش، یک میل طبیعی است.

هر چه باشد، شما سختی زیادی را تحمل می کنید تا ورزش سختتان به اتمام برسد، حالا چه می شود اگر یک قاچ پیتزای اضافه بخورید؟ اگر خواهان کم کردن وزن هستید این استدلال را باید به کناری بگذارید. چرا که ممکن است بیشتر از کالری های سوزانده شده، جایگزین آنها کنید. اگرچه در هنگام ورزش کردن، شما چربی و کالری ها را می سوزانید لیکن میزان آن در اغلب موارد به اندازه ای که فکر می کنید یا مقداری که دستگاه تردمیل به شما می گوید نیست.

متخصصین توصیه می کنند که هر روز 250 کالری کمتر مصرف کنید و هدف گذاری خود را بر روی سوزاندن 250 کالری بیشتر در روز قرار دهید، به این ترتیب قادر خواهید بود که به صورت متوسط هر هفته یک پوند(حدود نیم کیلو) از وزن خود را کاهش دهید.

3- " وزن کم کردن برای زنان سخت تر از مردان است."
این یکی مبنایی هم دارد. از جنبه زیست شناختی، مردان در مقایسه با زنها دارای توده ی عضلانی خالص بیشتری هستند( ماهیچه های محکم و فشرده که سوخت و ساز را فعال نگه می دارند)، این بدین معنا است که سوخت و ساز مردان 5 تا 10 درصد سرعت بیشتری دارد( حتی با قد و وزن مساوی)، حتی هنگامی که در کنار هم بر روی یک نیمکت بنشینند. این برای خانم ها رنجش آور است، نه؟

یک چالش زیست شناختی دیگر که رویاروی زنان است این حقیقت است که خانم ها عموما دارای چربی اندامی بیشتری از مردان هستند و بدن زنان استعداد و تمایل بیشتری برای ذخیره ی چربی دارد. مهم تر از آن، خانم ها در دوره ی پیش از یائسگی در هر سال نیم پوند(227 گرم) از توده ی عضلانی کالری سوز را از دست می دهند و برخی اوقات در دوره یائسگی هر سال یک پوند(454 گرم) از این توده ی ماهیچه ای را از دست می دهند.

با این شرایطی که علیه شما فراهم شده است، حتما از خود می پرسید چرا باید به خود زحمت  دهید تا دوباره لباس های جین تنگتان اندازه ی شما بشوند؟
برای مقابله با این مشکلات شما می توانید کارهایی انجام دهید، اما باید آماده زحمت کشیدن و عرق ریختن باشید. برای سوزاندن چربی ها و ساختن توده عضلانی که سوخت و ساز شما را حتی در حالت استراحت هم بالا می برد، در هفته حداقل دو بار تمرینات قدرتی انجام بدهید.

4- " همه ی کالری ها معادل هم هستند، بنابراین مهم نیست که چه بخوریم."
از روزی که فهمیده اید یک کالری چیست، به شما گفته شده که آنها همه مانند هم هستند: فرقی نمی کند که 500 کالری که شما دریفات می کنید از ساقه و برگ کرفس باشد یا از بستنی، بدن شما آنها را مثل هم می سوزاند. اما این یک تصور کاملا غلط است. علم جدید نشان می دهد که اگر پای کاهش وزن در مین باشد آنگاه کالری ها با هم تفاوت دارند.

برای خوردن برخی از غذاها کار بیشتری لازم است و بنابراین در هنگام هضم آنها، شما کالری بیشتری می سوزانید. خود عمل جویدن میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و برش های گوشت میزان سوزاندن کالری را تا 30%  بالاتر می برد! و پس از آن معده و روده ها کار خود را انجام می دهند.

در تحقیقی که در ژاپن انجام گرفته است، پژوهشگران دریافتند که زنانی که غذاهایی را می خورند که بیشترین کار را می برند، در مقایسه با خانم هایی که از غذاهای نرمتر که خوردن آنها آسانتر است تغذیه می کنند، دور کمر آنها به صورت قابل ملاحظه ای کمتر است. هضم فیبر و پروتئین این قبیل مواد غذایی نیازمند کوشش زیاد است به گونه ای که بدن شما قادر به جذب مقداری از کاری های موجود در آنها نیست.

5- "خوردن چربی ما را چاق خواهد کرد. "
محصولات عاری از چربی فت و فراوان هستند. هیچ چیز مخصوصی درباره ی چربی که سبب اضافه وزن می شود وجود ندارد: گنجاندن چربی کافی در رژیم غذایی - انستیتوی پزشکی سفارش می نماید که چربی 20 تا 35 درصد کالری ها را تشکیل بدهد- برای سلامتی دارای نقشی حیاتی است، اما نوع چربی دارای اهمیت است.

چربی های تک اشباع، که به اختصار MUFA نامیده می شوند از روغن های سالم موجود در غذاهای گیاهی ماند زیتون، مغزها و آووکادو به دست می آیند. یک گزارش چاپ شده در مجله ی تغذیه بریتانیا،  نشان می دهد که یک رژیم غذایی غنی از MUFA ، به افراد کمک می کند که بدون تغییر میزان کالری دریافتی خود، مقادیر کمی از وزن خود را از دست بدهند. در یک تحقیق دیگر معلوم شده است که صبحانه ای با مقدار بالای MUFA می تواند تا 5 ساعت پس از این وعده، سوزاندن کالری ها را تقویت کند، و این کار به خصوص درباره ی اشخاصی که دارای چربی شکمی بیشتری هستند صورت می گیرد. سعی کنید این چربی های مفید و سالم لذیذ را در کنار یک برنامه ی غذایی با کالری کمتر به کار بگیرید تا وزن خود و چربی دور شکمی بدن خود را کاهش دهید.

 

گردآوری: گروه سلامت آتی اسپرت 

 

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 4

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 6 میانگین امتیاز : 3/7

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

مرتضي

1
0
1394/04/17

آقا دمتون گرم بسيار بسيار عالي و مورد قبول است راهنمايي هاتون

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
1
0
no-photo.webp

فاطمه

1
0
1393/07/12

سلام ممنون از مجله هاي خوبتون مخصوصا اينكه مربوط به سن يا،سگي است

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
1
0
no-photo.webp

فرزانه

1
0
1393/07/04

سلام بانی سپرت عزیز،من یه هفته هست که بابرنامه ی شما پیش میرم ولی اصلا نمیتونم جلوی اشتهای زیادموبگیرم،دیگه بدم میادازخودمان،لطفاراهنماییم کنین؟

پاسخ آتی اسپرت : سلام فرزانه عزیز ...... وقتی اندام نامناسب تا این حد ناراحتتون میکنه ، خیلی راحتتر میتونید جلو اشتها و پرخوریتونو بگیرید ..... اول اراده کنید . بعد واسه خودتون مشخص کنید که هدفتون از این کم خوری و نخوردن رسیدن به وزن ایده آلتونه ..... اینطوری خیلی راحتتر میتونید به هر چیزی که باعث چاقیتون میشه غلبه کنید .... براتون آرزوی موفقیت داریم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
1
0
no-photo.webp

مریم

0
0
1393/06/09

باتشکر از توضیحات کاملتون

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

فهیمه

0
0
1393/06/01

با سلام و خسته نباشید و تشکر از مقاله های مفیدتون من 25 کیلو اضافه وزن دارم و میخوام بدنسازی کار کنم. اولا آیا از همون ابتدا چربی سوزی خواهم داشت یا نه؟ بعد این باور درسته که میگن بری بدنسازی همینجوری که هستی سفت میشی؟ آیا درسته که افرادی که بدنسازی کار میکنن بهتره رژیم پروتئین داشته باشن و نشاسته خیلی کم مصرف کنن؟ و در آخر این باور درسته که تا 2ساعت بعد از ورزش سنگین جز آب نباید چیزی خورد و اگه بخوری چند برابر جذب بدن میشه؟

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

نسرین

0
0
1393/05/15

سلام من 24سالمه حدودا یک ماه دیگ عروسیمه.اما مناسفانه حدود9کیلو اضافه وزن دارم اگه امکان داره یه راه حل سریع و اورژانسی به من بدید که یه مقدار از اضافه وزنم کم کنم و راهی برای تناسب اندام.(فقط چاقی شکمی دارم مخصوصا قسمت پهلو و معده) باتشکر لطفا مثل همیشه پاسخ سریع و کارساز بدید ممنون

پاسخ آتی اسپرت : سلام نسرین عزیز ..... لاغری اورژانسی و سریع بعدش عواقب خوبی نداره ..... شما با دوره لاغری آتي اسپرت همراه باشید که بتونید تو این یه ماه نیمی از وزن اضافتونو کاهش بدید ..... پیشاپیش از طرف تمامی آتي اسپرتی ها بهتون تبریک میگیم و براتون آرزوی خوشبختی داریم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

marjan

0
0
1393/05/13

salam khaste nabashid khali khobe

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

یکتا

0
0
1393/04/21

با سلام و تشکر از مقالاتتون اما این مقاله فقط به 5 مورد اشاره کرده نه 10 مورد

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

معصومه

0
0
1393/02/20

سلام ممنون از راهنماييهاتون . من در شبانه روز بجز مقدار خيلى كم غذا چيز ديگه اى نميخورم و اهل خوردن تنقلات نيستم .نه بستنى نه نوشابه يا ابميوه هاى صنعتى نه آجيل و نه هيچ چيز اضافه اى بيشتر اوقات هم فقط يك يا نهايتا دو وعده مختصر غذا ميخورم وگاهى هم ميوه .در ضمن من در طول روز كارهاى منزل رو انجام ميدم بيشتر اوقات چند روز مهمان دارم ومدام در حال فعاليتم و به كودك يكسالم شير ميدم اما بجاى كاهش وزن افزايش وزن پيدا ميكنم .مشكل تيروييد يا بيمارى ديگه اى هم ندارم .من چه بكنم بخصوص كه بيشتر قسمت بالاى شكم و روى معده ام چربى جمع شده

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

شقايق

0
0
1393/02/17

سلام و سپاسگزارم ...

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

نگار

0
0
1392/10/24

ازتون ممنونم؛ خواندن اینگونه مقالات انگیزه بیشتری برای ادامه می دهد

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

فائزه

0
0
1392/09/25

هین مقاله ها بسیار عالیه و تاثیر مثبتی روی من گذاشته ! واقعا ازتون ممنونم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

afshar

0
0
1392/07/21

سلام یلی ممنونم ازحسن نیت شما

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

azam

0
0
1392/06/09

با سلام خیلی جالب بود برخی از نکاتی را که در این مقاله بود رعایت می کنم و بعد از این هم بیشتر .. در هر صورت تشکر می کنم .

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

parastoo

0
0
1392/04/11

mamnun kheili ali bud

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

مينا

0
0
1392/02/16

عالي بود

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

zahra

0
0
1391/11/21

بسیار مفید وجالب بود. از شما سپاسگزارم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

راضیه

0
0
1391/11/15

با سلام و احترام خسته نباشید. خیلی خوب و مفید است. اگه میشه راهنمایی بکنید که توش خوردن زیاد باش!!! زیاد بخوریم ولی کالری نداشته باشه!!!! :) ممنون.

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

کاربر

0
0
1391/11/10

خيلي عالي بود مرسي

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

mina

0
0
1391/11/09

با تشکر از مطالب خوبتان

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

نیلوفر

0
0
1391/11/09

درود و سپاس از زحمات گروه ایام به کامتان

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

مسی

0
0
1391/10/22

سلام با تشکر فراوان از تمام مقالهای مفید تان سوالی داشتم دو هفته است طبق دستور شما رژیم میگیرم و اروبیک کار میکنم اما ریزش مو دارم دارو مصرف میکنم و میدانم چه مواردی برای جلوگیری از ریزش باید آنجا م داد میخواستم بدونم آتي اسپرت میتونه در این رابطه مقالهای بیشتری اراء بده ممنونم

پاسخ آتی اسپرت : حتما دوست عزیز.... به زودی مقالات بیشتری با این عنوان وارد میشه .... موفق باشید

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

مهناز

0
0
1391/10/19

مقالات بسیار خوبی را برایمان میفرستید و از شما که اطلاعات خوبی بما میدهید متشکرم اما من دیسک کمر دارم و زیاد نمی توانم راه بروم و ورزشها و تمرینات معمولی را انجام دهم خواهش میکنم در این ارتباط نیز اطلاعات و راهنمایی لازم را بفرمایید ممنون

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

فلور

0
0
1391/10/16

بسيار عالي بود.متشكرم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

رقیه

0
0
1391/10/13

بسیار مفید بود .ممنون

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

الناز

0
0
1391/10/09

از خواندن این مقاله خیلی لذت بردم واز مطالبش استفاده کردم.ممنونم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

کاربر

0
0
1391/10/06

واقعا مرسی

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

زینت

0
0
1391/09/27

سلام ممنون از اطلاعات بسیار خوبتون سپاس یک سوال دارم من روزی چند قرص می خورم ایا انها هم کالری دارند

پاسخ آتی اسپرت : سلام دوست عزیز ... مصرف دارو کالری خیلی کمی داره ... موفق باشید

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

sahar

0
0
1391/09/24

سلام خسته نباشید من مقاله شما خوندم و خیلی خوشم اومد من از غذا خوردن خیلی لذت میبرم مخصوصا غذاهای فست فودی در هفته حداقل 2 بار به فست فود میرم و تحرک زیادی هم ندارم و خیلی سعی میکنم کم غذا بخورم تا لاغر شم چون شدیدا چاق شدم مدتی هم شنا میکردم ولی الان نه لطفا یه راحی جلوی پام بزارید تا اشتهام کم شه ممنون

پاسخ آتی اسپرت : سحر عزیز ....متاسفانه بعضی از ما ها عادت کردیم که همیشه غذاهای پر کالری بخوریم. یعنی پر کالری ترین را انتخاب کنیم...این درست برعکس افراد لاغر است...حال ما باید این عادت را بشکنیم و آن را تغییر دهیم...باز هم همانطور که قبلا گفتیم یادتان باشد....فقط اولش کمی مشکل است، بدنتان خود بخود عادت می کند.موفق باشید

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

سانی

0
0
1391/09/20

خیلی کارتون درسته.دست گلتون درد نکنه

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

ملیحه

0
0
1391/09/17

عالی و کارشناسانه بود. متشکرم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

شیدا

0
0
1391/09/07

با سلام من برنامه جلسه دوم را دریافت نکردم اگر میشود آن را برایم میل کنید با تشکر

پاسخ آتی اسپرت : سلام شیدا جان... در اولین فرصت براتون ارسال میشه

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

haniyeh

0
0
1391/08/24

besyar aliye vaghan az zahamate shoma sepasgozaram moafagh bashid

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

sedigheh

0
0
1391/08/23

besiyar mofid

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

مرجان

0
0
1391/07/22

vaghean aliiiii bood mersiiiiiiiiiiii

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

chiman

0
0
1391/07/19

فوقالعاده بود.ممنون ممنون ...

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

فاطمه

0
0
1391/06/29

ممنون از این همه اطلاعات مفید

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

ghazal

0
0
1391/06/24

خیلی مفیده ممنونم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

zari

0
0
1391/06/24

mamnon chekar konim kam ashteha beshvim

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

افسانه

0
0
1391/06/20

سلام بر آتي اسپرت عزيز باني جان چند تا سوال داشتم سوالامو كجا بپرسم؟

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

فرزانه مدنی

0
0
1391/06/20

با سلام و خسته نباشید مقالات شما واقعا" عالی و تاثیر گذار است. ایا لا غری باعث ریزش مو میشود؟ و سوال دوم اینکه در حین لاغری باید قرص ویتامین خورد؟ با تشکر از راهنمایی شما

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

مهسا

0
0
1391/06/19

بسیار عالی و مفید بودواز تو جه شما متشکرم.وبه شما عزیزان خسته نباشید می گم.امیدوارم همیشه موفق باشید

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

ساقی

0
0
1391/06/18

ممنون از مقاله خوب شما. یک سوال داشتم دستگاه اربیترک و دوچرخه ثابت هر کدام چند کالری می سوزانند؟ممنون

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

ziba

0
0
1391/06/15

مفید و خوب بود

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

raha

0
0
1391/06/13

من در روز خیلی کم میخورم فقط صبحانه و ناهار و شام میان وعده اصلا نمیخورم و بدنم عادت کرده ولی نمیدونم چرا لاغر نمیشم ورزش هم هفته ای 3بار میرم

پاسخ آتی اسپرت : حتما راهی هست..کمی صبر کمی طاقت...اراده و صبرتو تقویت کن....ما در کنارت هستیم رها جان

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

Mahi

0
0
1391/06/13

عالى بود

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

darya

0
0
1391/06/11

با این اطلاعات جامع ومفید هیچ بهانه ای برای چاق ماندن وجود ندارد. انگیزه آدم را فوق العاده بالا می برد

پاسخ آتی اسپرت : سلام دریا جان . قطعا همینطوره . موفق باشید ...

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

نادیا

0
0
1391/06/10

جالب بود ممنون

پاسخ آتی اسپرت : سلام نادیا عزیز .از نظر شما متشکریم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

monireh

0
0
1391/06/10

با سلام و وقت با خیر به شما عزیزان که اینچنین تلاش میکنید تا بتوانید خذمتی به مردم بکنید از خواندن این مقاله لذت بردم و اطلاعات سودمندی دریافت کردم ممنونم که در این راه همراه من هستید سپاسگزارم

پاسخ آتی اسپرت : از نظر زیبای شما متشکریم منیره جان . موفق باشید

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

فریده

0
0
1391/06/01

خیلی عالیه و نکات خیلی با ارزشی داره ممنون از لطفتون

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

elahe

0
0
1391/05/31

با سلام وخسته نباشید به شما خوبان قبل از هر چیز باید بگم شما یک روان شناس خوبی هستید چون واقعا مقالات شما رو من تاثیر مثبت داشته است فقط یک سوال دارم یک مادر شیرده میتواند از این رژیم و برنامه های خوب شما استفاده کند و چقدر در روز باید کالری مصرف کند تا شیرش کم نشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر جواب منو بدهید ممنون میشم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

کاربر

0
0
1391/05/31

به نظر من هم خوبه

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

zari

0
0
1391/05/31

خیلی عالیه اما خوردن خیلی لذت بخشه کاش میشد نخوردو کاش میشد میل به خوردن از بین برود

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

maryam

0
0
1391/05/31

اطلاعات بسیار مفیدی رو در اختیارمون قرار میدید واقعا ممنون.

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

ghazall

0
0
1391/05/26

مقاله شما واقعاً عالیه

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
no-photo.webp

neda

0
0
1391/05/26

خیلی خوب بود

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top