بهترين رژیم های لاغری کدامند ؟

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/06/23
ورود مقاله: 1390/08/12
person.webp 8559
heart.webp 2

رژیم لاغری: قواعد اصولی که باید رعایت شوند

رژیم های لاغری در بوتۀ آزمایش
رژیم های لاغری بسیاری در بازار وجود دارد. با اعتماد به نفس کامل گفته می‌شود که این رژیم ها در عین اینکه بسیار راحت هستند، نتایج خیلی خوبی با خود به همراه دارند. اما در واقعیت، آیا رژیمی وجود دارد که مؤثرتر از بقیه باشد؟ رژیم های لاغری متفاوتی وجود دارند که کمابیش محدود کننده هستند. در میان آنها کدامیک از همه مؤثرتر است؟ رژیم لاغری: قواعد اصولی که باید رعایت شوند، کدامند؟

یک گروه از محققان کارایی انواع مختلف برنامه های لاغری را که در بازار پیشنهاد می‌شوند، مقایسه کرده اند. این آزمایش در انگلستان و بر روی داوطلبانی که اضافه وزن داشتند یا از چاقی مفرط رنج می‌بردند، انجام شد. این افراد  به سه گروه تقسیم شدند، هر یک از گروه ها می‌بایست یکی از این رژیم ها را پیگیری می‌کرد: رژیم آتکین (فاقد هیدروکربن ها_قندها)، برنامۀ اسلیم فست (بر پایۀ غذاهای پر پروتئین) و وایت واچر (کاهش کالری و شرکت در نشت های روزانه). در نهایت، یک گروه دیگر از اشخاص به عنوان شاهد به خدمت گرفته شدند: از آنها خواسته شد که هیچ تغییری نه در عادات غذایی شان و نه در سطح فعالیت های روزانه شان ایجاد نکنند.

کارایی مشابه رژیم ها، هر چه که باشند
این آزمایش شش ماه طول کشید، طی این مدت تغییر در وزن و تودۀ بدنی هر شرکت کننده ثبت می‌شد. در پایان، تمام رژیم ها همراه با کاهش وزن بودند، که دامنۀ همۀ آنها یکسان بود. به طور متوسط طی این شش ماه، بنابر گزارش شاهدان: شرکت کننده ها 5.9 کیلوگرم از وزن و 4.4 کیلوگرم از چربی شان کم شده بود.
در عوض، طی یک ماه اول رژیم آتکین برتر از بقیه بود زیرا نسبت به رژیم های دیگر کاهش وزن بیشتری داشت. اما در ادامه، مثل بقیۀ رژیم های دیگر شد. همچنین، در طولانی مدت، که در این موقعیت شش ماه بود، رژیم آتکین تأثیر بیشتری از رژیم های دیگر نداشت.

رژیم ها در عمل
کم کردن وزن یک کار جدی است. توصیه می‌شود که یک برنامه را با همکاری یک متخصص پیگیری کنید. در غیر این صورت، با استفاده از رژیم های تجاری ممکن است نتایج راضی کننده باشند، اما به شرطی که به شش ماه نرسد.
در موضوع تنظیم وزن، اصلاح عادات غذایی در طولانی مدت مهم ترین نکته است. دنبال کردن این روند طولانی و زمان بر است اما ارزشش را دارد، زیرا تنها راهی است که می‌توان به یک تأثیر پایدار و استوار دست یافت.  
 
 
تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 2

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 4 میانگین امتیاز : -13/5

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

SHAGHAIEGH

2
1
1391/06/29

خوب بود

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
2
1
close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top